Perila Summer Show raames jõuab lõpule ERL-i Suvine Ponikarikas

Homsest pühapäevani kogunevad paljud kodumaised takistussõitjad Perilasse, kus hüpatakse kõrgustel 70 cm kuni 140 cm, jõuab lõpule ERL-i Suvine Ponikarikas takistussõidus ning peetakse ERL- suvise takistussõidu sarja eelviimane etapp.

Perila tallide peremees Paul Argus on seekord võtnud ette tõsise projekti, kus käsikäes nii sport kui meelelahutus. Ise on Paul homme algava võistluse kohta öelnud järgmist: "Idee on sel korral sündmus tavapärasest suuremalt ette võtta ja publikule lisaks spordile veel midagi pakkuda. Praeguse plaani kohaselt toimub võistluse ajal Perilas ka väike laat ning võistluste vahepeal saab hobuste kõrval näha ka krossisõitjate showd. Samuti on erinev see, et võistluste raames on oma eraldi klass harrastusratsanikele ehk inimestele, kes ratsutamisega eelkõige hobina tegelevad. Kes teab, ehk õnnestub sellega kedagi ka publikust alaga tegelema innustada? Harrastaja tasemel ratsutada suudab peaaegu igaüks!"

Kui kahel esimesel võistluspäeval on kavas erinevad avatud sõidud, siis pühapäevane võistluspäev on pühendatud ERL-i karikasarjadele. Finaaletapp on kavas Suvisel Ponikarikal, võisteldakse kõrgustel 80 cm 90 cm ja 105 cm. Enne finaali juhib sarja kõrgeimat arvestust Mariann-Krõõt Mätas (Vändra), kel küll vaid punktine edu vaid kahel etapil osalenud Linda Randpere (Ruila Tall) ees. Randperest omakorda jääb 1.5 punktiga maha Kirke-Eliise Põldsalu (Tondi). Keskmises arvestuses on vahed veidi suuremad Juhib 54 punktiga Birgit Loik (Tondi), 50 punkti on kogunud Annabel Lõuke (Niitvälja), kolmanda koha annavad 40 punkti ja seda kohta hoiab Hana-Greta Peeters (Tondi). Madalaimas arvestuses on kaksikjuhtimine – võrdselt 31.28 punkti on kogunud Jessica Kaal (KRT) ja Kaia Loviisa Kink (Tondi)

Pühapäeval peetakse lisaks ponikarika finaalile eelviimane ERL-i suvise takistussõidu karikasarja etapp. Kavas juuniorite sõit kõrgusel 115 cm, nored 125 cm ja avatud klass kõrgusel 130 cm.

Lisainfot algava võistluse kohta leiate Perila Tallide koduleheküljelt http://www.perilatallid.ee/ .