Perila Summer Show raames peeti kolme erineva karikasarja etapid

Möödunud nädalavahetusel suurimaks kodumaiseks takistussõiduvõistluseks oli Perila Summer Show, mille raames peeti ERL-i Ponikarika, Resta Väikeponide karikasarja ning harrastajate Porsche Karikasarja etapid.

Perila Summer Show kujunes nagu mitmedki tänavused takistussõiduvõistlused startiderohkeks. Võistluse kõrgeimaks sõiduks oli parkuur kõrgusel 135cm , kus hümberhüpetele pääses viis võistluspaari. Ainsa nulliga ümberhüpetel võtsid võidu Andres Udeküll (KRT) ja Sir Sirius, kellele järgnes teise ning kolmanda kohaga võistluse korraldaja Paul Argus (Tondi) vastavalt hobustega Stanford ja Opaal. Neljas oli ümberhüpetel Katrin Pill (Ruila Tall) hobusega Roos, viies My Relander (Ruila Tall) poniga Blackwoodland Rock. Udeküll ja Argus jagasid paremad kohad ka laupäeves 130cm sõidus, kui otsustasid ainukeste nullidena hobustega Henrietta ja Opaal ümberehüpetel mitte osaleda, jagades sel moel esikohta. Argusele kuulusid veel ka neljas ja viies koht, kusjuures kõrgel kolmandal kohal oli Relander Blackwoodlandiga, saades põhiparkuuris ühe karistuspunkti ületatud normiaja eest.

ERL-i Ponikarika kõrgemas klassis hüpeti Perilas kõrgusel 100cm, ümberhüpetel saavutasid parima tulemuse Monika Varter (Tondi) poniga Jalica van Blommerschot, neile järgnesid Nora Kurik (Simon) ja Gogo Demon ning Betti Buht (Vändra) ja Vip. Ponikarika madalamas klassis moodustasid Perila etapil esikolmiku Taisi Viire (Vändra) ja Hidalgo, Anett Pajut (Tondi) ja Macho ning Saskia Maripuu (Ruila Tall) ja Mariana. Selles klassis hüpati 85cm kõrguseid takistusi.

Harrastajate Porsche Karikasarja järjekordse võidu panid taskusse Egle Palm Tondi) ja Vedette B. Teisena järgnesid neile seekord Sven Leek (ESHKS) ja Corina, kolmandana Marika Einstein (Viru Ratsu) ja Alžiir. Ümberhüpetel osales 36st harrastajast 15.

Resta Väikeponide etapiga avati laupäevane võistluspaar. Seal jõudsid esikolmikusse Carmen Melts (Vändra) ja Spring Dreams Orpheus, Anett Pajur (Tondi) ja Macho ning Saskia Maripuu (Ruila Tall) ja Mariana.

Toome siinkohal ära ka muude sõitude parimad. Avatud 85cm võitis Kati Raidma (Vändra) ponil Ralf, noorhobuste sõitudes oli laupäeval võidukas Paul Argus hobusega Cinta, pühapäeval Berit Lehtsaar (Viljandimaa) hobusega Award. 115cm kõrguse Speed and Music klassi võitsid Kristi Luha (Tartumaa) ja Vacantos, avatud 100cm Lehtsaar ja Lasca 14, 110/120cm handycap`i Argus ja Banderas B. Reedel oli 90cm parim Reimo Karus (Tondi) ponil Off Limit, kõrgusel 110/120cm võitis Egle Palm hobusega Vedette B.

Kõik Perila Summer Show tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/392?locale=et&year=2015