Perila Summershow – neljapäevane suursugune takistussõiduvõistlus

Perila Summershow põhisõidu võitjad. Foto: Elena Zobova

Perila Summershow sai avalöögi juba neljapäeval, 29.juulil. Nelja päeva jooksul oli muutlike ilmaolusid trotsides võimalik nautida silmailu takistussõidu näol – kokku tehti pea 900 starti. Võistluse raames selgusid 2021 aasta parimad noored hobused ja ponid – parimate selgumisest saab lugeda juba varem Hobumaailma portaalis ilmunud artiklist.

Neljapäeval, võistluse avapäeval hüpati viies parkuuris, kaks esimest sõitu toimusid kalenderplaani välistena. 60/70 cm handicap rajal olid parimad Sandra Hansar ja Avastus. Sama paar võitis ka 80 cm kahefaasilise kalenderplaani välise parkuuri.

Võistluspäev jätkus juba kalenderplaani sõitudega, kus esimese alana viidi läbi 95 cm parkuur. Stardis oli viiskümmend kaheksa paari – kolmkümmend kaks osalejat läbisid kahefaasilise raja vigadeta. Võidu viisid koju Lenna Loore Sillandi (Viljandimaa RSK) ja Mändy.

Teiseks sõiduks oli rajameister üles seadnud 110 cm parkuuri, kus hüpati puhtusele-kiirusele. Viiekümne kahe osaleja seast tegid võidu väärilise esituse Karolin Jaani (Audruranna RSK) ja Avensis, teise tulemuse said kirja Helen-Britt Liidemann (RK Ruila Tall) ja Ikardo. Kolmandale kohale platseerusid Andres Udeküll (RSK KRT) ja Jazz.

Neljapäevase võistluspäeva lõpetas 120 cm kahefaasiline parkuur, kus võidu jättis kodutalli Maarja Martinson (Tondi RSK) ratsuga Renessin. Teisel positsioonil lõpetasid Hanna-Marie Vabaoja (Tondi RSK) ja Golden Grace K, kolmanda tulemuse sõitsid Johanna Jürisson (Tondi RSK) ja Ninety-Nine.

Reedesel võistluspäeval alustati samuti päeva kalenderplaani välise sõiduga, kui hüpati 70 cm parkuuri. Võidu noppisid Maia Kaunispaik ja Genesis.

Esimese kalenderplaani sõiduna viidi läbi 80 cm puhtus-kiirus parkuur, kus osales kaheksakümmend paari. Tihedas konkurentsis olid parimad Karita Beilmann (Valgeranna RSK) ja Retro.

90 cm sõidus olid parimad Andra Küber (Audruranna RSK) ja Iron, teise tulemuse sõitsid Grete Triisa (Viljandimaa RSK) ja Rokit, kes ühtlasi võitsid ka CWD Sellier Finland’i välja pandud sadula. Kolmandale kohale sõitsid end eelmise parkuuri võitjad Karita Beilmann (Valgeranna RSK) ja Retro.

Kuuekümne kolme osalejaga 110 cm puhtus-kiirus rajal tegid võidu väärilise sõidu Maria Espenberg (Valgeranna RSK) ja Rolex.

Reedese võistluspäeva eelviimase parkuurina toimus 120 cm kahefaasiline sõit. Puhta sõidu ka kiire ajaga noppisid võidu Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) ja Brennet, teised olid Katariina Tomann (Tondi RSK) ja Dexter, napilt kolmandele kohale jäid Maarja Martinson (Tondi RSK) ja Banderas B.

Mia-Marleen Lanno ja Brennet. Foto: Elena Zobova

Reedese võistluspäeva lõpetas 135 cm kahefaasiline parkuur, kus ilmataat viimastele osalejatele ei halastanud – vihma kallas nagu oavarrest. Kahekümne seitsmest stardis olnud paarist läbis raja vigadeta kuus. Kiireima ajaga võtsid napi võidu Rein Pill (RK Ruila Tall) ja Sloopy Z Berit Lehtsaare (Tartu Ratsakool) ja B C Qastania ees. Kolmandal kohal lõpetasid Kullo Kender (RK Ruila Tall) ja Stellaria.

Laupäevane võistluspäev oli peamiselt noorte hobuste ja ponide päralt, küll aga viidi läbi ka kolm avatud arvestuse parkuuri. 95 cm puhtus-kiirus parkuuri võitsid Kendra Liis Konsa (RSK FenEst Equestrian) ja Tim. 110 cm puhtus-kiirus rajal olid parimad Kätrin Kristelle Nõmm (Tondi RSK) ja Romanesca.

Laupäevaseks põhisõiduks oli 135 cm kahefaasiline rada, kus sel korral Berit Lehtsaar (Tartu Ratsakool) ja B C Qastania võitu käest ei lasknud. Teise tulemuse sõitsid vigadeta sooritusega Tiit Kivisild (RK Ruila Tall) ja Haloubet, kolmandad olid ühe veaga Erik Aedviir (Tondi RSK) ja Cahir N.

Laupäevase põhisõidu võitjad – Berit Lehtsaar ja B C Qastania. Foto: Elena Zobova

Pühapäeval krooniti parimad noored hobused ja ponid, kui toimusid NHT II osavõistlused. Avatud arvestusi viidi läbi sarnaselt laupäevaga kolm.

Esimese avatud arvestusena toimus Perila Summershow põhisõit – selleks oli rajameister üles seadnud 140 cm raja. Ümberhüpetele peetud sõidus oli põhiparkuuris eksimusteta sooritusi neli, ümberhüpetel vaid üks puhaste paberitega sõit. Sellega oli võitja otustatud – sõidu võitis sarnaselt laupäevasele põhiparkuurile Berit Lehtsaar (Tartu Ratsakool) ratsuga B C Qastania. Teise tulemuse sõitsid ühe veaga Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) ja Ciao Belo Des Erables, kolmandad olid samuti rajal ühe vea teinud Piret Ervald (Viru Ratsu) ja Joie De Ma Vie.

Kahefaasilises 100 cm sõidus olid parimad Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Adelina. Viimase parkuuri kõrgusel 120 cm võitsid Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) ja Brennet.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/42200