Perila tallis algab aktiivne suvehooaeg

Perila tallides edukalt peetud Talvise Ponikarika viimane etapp oli ilusaks lõpetuseks sisehooajale ja sissejuhatuseks algavale aktiivsele kevadsuvisele välishooajale.

Mai alguses toimuvast võistlusest Perila Kevad on korraldajatel eesmärk teha traditsioon, mis juhatab sisse välishooaja. Sel aastal toimub Perila Kevad 5.-6. mail ning oodatud on erinevatel tasemetel olevad takistussõitjad üle terve Eesti.

Esimesel võistluspäeval, 5. mail, toimub ERL Suvise Ponikarika I etapp, mille raames saavad mõõtu võtta poniratsutajad. Spetsiaalselt ponidele on mõeldud lausa 3 parkuuri. Esimene võistluspäev pakub lisaks poniratsutajatele ka kõigile teistele midagi – noortel hobustel startijatele, harrastajatele ja sportlastele on korralik valik. Võimalus on osaleda erineva raskusastmega parkuurides kõrgusega alates 70 sentimeetrist ja lõpetades tõsisemat väljakutset pakkuva 120 sentimeetriga. Ka kevadvõistluse teine päev on mõeldud erinevate ootustega võistluspaaridele – parkuurid algavad 95 cm ja võistluste põnevaks lõpetuseks on parkuur kõrgusega 125 cm.

Sel korral ei ole küll Perila Kevade raames koolisõitu, ometi ei ole ka koolisõitjaid unustatud. Juba 21.-22. juulil viib Perila Tall läbi koolisõiduvõistluse, kus samuti on võimalus startida nii harrastajatele mõeldud kui ka keerukamates skeemides.

Kõik need võistlused on aga ettevalmistus korraldajatele ja tallile, et olla kindel oma valmisolekus 16.-19. augustile planeeritud suuremõõtmelise takistussõiduvõistluse korraldamiseks, mis toimub koos perepäevaga. Sinna oodatakse mõõtu võtma nii Eesti paremikku kui ka võistlejaid naaberriikidest. Vaatama, suve nautima ja eestlastele kaasa elama on oodatud kõik. Et ka võistluste vaheajad oleks sisustatud, on plaanis laat ja kõige väiksematele ka lastenurk, seda nii ponide, batuutide kui päevahoidjaga.

Rohkem infot võistluste kohta leiad jooksvalt Perila Talli kodulehelt: www.perilatallid.ee ja muidugi siitsamast Hobumaailmast.

Perila Tallid