Perila teise päeva põhisõidu võit Kertu Klettenbergile, harrastajate GP Risto Märtsonile

Täna jätkus Perila Summer Show oma teise võistluspäevaga. Võistluspäeva haripunktideks olid kindlasti harrastajate Grand Prix ja kahevooruline suurima auhinnafondiga 140 cm kõrguste takistustega parkuur.

Harrastajate Grand Prix peeti kõrgusel 95 cm kahevoorulisena, kusjuures teise vooru pääsesid kõik esimeses voorus tulemuse saavutanud paarid. Kahe vooru peale kogunes kolm "nulli", kes asusid ümberhüpetele. Sealgi olid kõik kolm harrastussportlast veatud, kiireima soorituse tegid Risto Märtson (Ruila Tall) ja Ladoga. Teise kohaga lõpetasid harrastajate GP Janek Zalite (Tondi) ja Escada, kolmandana Merlis Orion (Tallinn) ja Groy.

Võistluspäeva eelviimaseks sõiduks tõsteti takistuste kõrgus kuni 140 cm-ni ja starti asus 10 võistluspaari. Sportlastel pääses erinevalt harrastajatest teise vooru 25% parematest või kõik nullid. Kuna nulle oli kaks ja esimese vooru aeg ei lugenud, pääsesid teise vooru kaks paari karistuspunktideta ning kaks nelja karistuspunktiga. Peoperemees Paul Argus startis Stacandraga esimesena, kuid pidi leppima seekorda kahe vooru peale kaheksa karistuspunktiga ning neljanda kohaga. Järgmisena startinud Renek Rosenberg (Ruila Tall) ja Velikaja Luga läbisid teise vooru vigadeta lõpetades sel moel nelja karistuspunktiga ning pannes järgnevad pinge alla. Ei Heiki Vatsel (KRT) Vancol ega Kertu Klettenberg (GKG) Pia Diamil suutnud teises voorus vigu vältida ning nii otsustas esikolmiku järjestuse teise vooru aeg. Parima ajaga võitis Klettenberg, teine Rosenberg, kolmas Vatsel.

Hommikul alustati kell 8.00 aga parkuuriga kõrgusel 80 cm, kus jõudsid esikolmikusse Tondi klubi sportlased Hanna Kristin Ojaveer ja Dashikato, Signe Poolak ja Terminaator ning Triin Kattel ja Migi. 110 cm parkuuri võitis Catlin Vatsel (GKG) hobusel Listra jättes teiseks Erle Maido (Tallinn) ja Windari ning kolmandaks oma onu Heiki Vatseli hobusel Vertogo Girl. Ponide kuue takistuse sõidu algkõrgusega 100 cm võitis kolmandatel ümberhüpetel Mariann Krõõt Mätas (Vändra) ponil Alarm, võrdselt teise tulemuse saavutasid Birgit Loik (Tondi) ponil Jalica von Blommerschot ja Kati Raidma (Vändra) ponil Ralf.

Õhtuse avatud 120 cm parima tulemuse sõitsid välja Heiki Vatsel ja Kamerona, teise tulemusega lõpetasid Catlin Vatsel ja Catwoman XS, kolmandana Britt Nigul (Tondi) ja Stalingrad.

Perila Summer Show jätkub homme, kavas on Suvise Ponikarika finaal ja ERL-i suvise karikasarja kolmas etapp.