Perilas jätkusid ERL Suvise Koolisõidu Karikasari ning Noorhobuste Võistlussari Koolisõidus

Perila tallides peeti teist nädalavahetust järjest koolisõiduvõistlusi ning seekord oli kavas ERL Suvise Koolisõidu Karikasarja III etapp ning Noorhobuste Võistlussari Koolisõidus II etapp.

Avatud klassis R tasemel oli parim Getter Kangur (Tondi) hobusel Palladion, sõites välja tulemuse 65,526 %. Talle järgnesid Tiina Kuusmann (KRT) ja Stallone ning Dina Ellermann (Tondi) ja Royal Pokemon. Meeldiv oli tõdeda, et raskeimas arvestuses võistles 7 paari, mis on tänavuste ERLi sarjade kontekstis selle klassi rekord.

M tasemel, kus sarja arvestuses võistlesid noored, kuni 21a. ratsanikud, oli jällegi parim Getter Kangur Palladionil, suutes võrdlemisi napilt edestada tänavust juunioride meistrit Anita Žukovat (Tondi) Royal Pokemonil. Kolmanda koha pälvis Marii-Heleen Raidmets (Audruranna) juba staažikal ponil Rokit.

Juunioride klassis tasemel L raskem võistles kahjuks vaid 3 paari ning neist tugevaima soorituse tegi Marii-Heleen Raidmets, kes sedapuhku ratsutas Helifaril. Teine koht läks Fey Piirile (KRT) ja Aariale, kolmas Laura-Maria Lukasele (Viljandimaa) ja Zäzile.

Lasteklassis (kuni 16a) oli esikohale tasavägine võitlus kahe paari vahel, kuid kõrgeimad punktid noppis siiski Laura-Maria Lukas hobusel Zäz. Teine oli Rutt Margus (LMRK) Valdfridil ning kolmas tänavune lasteklassi meister Stella-Marii Tamme (Niitvälja) Calendulal.

Karikasarja ERL arvestuses peeti teisel päeval veel ka L kergemal tasemel poniratsanike klass, kus osales 8 paari ning esikoha pälvis Hanna-Greta Peeters (Tondi) Mimiil. Teine oli Mari Talinurm (Ruila Tall) Jackil ning kolmas Triin Kattel (Tondi) Maril. Poniklassi tabelit seni kahe etapivõiduga juhtinud Kaisa Falkenberg seekord võistlusest osa ei võtnud.

Noorhobuste klassides oli vast üllatavaim suur osavõtu huvi 4-5 aastaste arvestuses, osales koguni 17 paari, kelle hulgas silmapaistvama tulemuse tegi Tiina Kuusmanni juhitud Rimbaud tulemusega 7,62 punkti. Teise koha pälvis rohkem takistussõitjana tuntud Annika Veerpalu ratsastatav Spirit (7,3p) ning kolmanda ja neljanda koha pidid omavahel jagama Rihanna ja Damberina, kellega sõitsid vastavalt Maiken Lepiste (Viljandimaa) ja Katrin Tinno (Niitvälja). Nende hobuseid hinnati 7,14 punkti vääriliselt.

5-6 aastaste hobuste klassis üllatusi ei olnud – võit läks Dina Ellermanni juhitud Donna Annale tulemusega 7,24, teine ja kolmas koht läksid siingi jagamisele Maiken Lepiste Saladini ja Diana Pruksi Scotti vahel (7,1 punkti).

Mitmete lisaklasside tulemused toome samuti siinkohal lühidalt. Grand Prix klassis startis ainukesena Dina Ellermann Landy's Akvarelil, kogudes tulemuseks 67,199 %. M avatud klassi võitis kahe võistleja hulgas Sirly Tillmann (Kurtna) Butopiaril. Raskema L klassi avatud arvestuses oli märkimisväärne hulk võistlejaid – kokku startis 20 paari. Esikoht läks ka siin Getter Kangurile, seekord hobusel Ashwan. Nagu ikka, olid populaarsed ka mitmed A taseme skeemid. Harrastajate arvestuses oli parim Maria Peterson (LMRK) Rüütlil, avatud klassis skeemis A21 Anita Žukova, kes võistles selles sõidus hobusel DJ Rocco, ning skeemis A24 Laura-Maria Lukas Zäzil, poniklassis Triin Kattel ponil Mari. ABC3 skeemi võitis Kati-Helen Peegel (Simon) hobusel Kate.

Tulemused on kõik leitavad: http://www.hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=7&y=2013&id=1165