Perilas peeti ERL-i ja väikeponide sarja järjekordne etapp

Takistussõiduvõistluse Perila Kevad raames peeti möödunud nädalavahetusel ERL-i Ponikarika neljas ning väikeponide sarja kolmas etapp, kavas oli mitmeid avatud sõitegi.

 

Laupäevane võistluspäev Perilas oli ponisportlaste päralt. Päeva alustati väikeponide sarja kolmanda etapiga, kus hüpati kõrgusel 75cm puhtusele. Ponid, kelle turjakõrgus jäi alla 130cm, hüppasid 10cm madalamal. Starti asus 46 võistluspaari, kellest suutis raja vigadeta läbida 34, mistõttu kõiki me lühiuudises üles loetleda ei jõua.

 

ERL-i ponikarikas võeti mõõtu tavapäraselt n.n. väikeses ja suures ringis. Kõrgusel 85cm peetud väikese ringi kahefaasilise sõidu esikolmiku hõivasid Tondi klubi sportlased, kellest parim oli Leana Kalve poniga Odrino`B` van het Juxschot. Talle järgnesid teisena ja kolmandana klubikaaslased Kippen Närep poniga Luka ja Reimo Karus poniga Off Limit.

 

Ponide kõrgemas arvestuses, kus Perilas oli takistuste kõrguseks 100cm, jätkab edukaid sooritusi sisemeistri tiitli ja Ruila etapi võitnud paar Birgit Loot ja Mon Arh klubist Simone. Sel koral suudeti teises faasis enam kui kahe sekundiga edestada teisena lõpetanud Tondi klubi sportlast Rebecca Blumfeldti poniga Wise Guy ja kolmandana lõpetanud klubikaaslast Susanna Maria Tiigit poniga Mon Comery.

 

Lisaks karikasarja sõitudele oli kavas hulgaliselt avatud sõite. Kõrgeima parkuuri kõrgusel 130cm, mis oli kavas pühapäeval, esikolmikusse jõudis Paul Argus (Tondi) võitjana hobusega Banderas B, kolmanda kohaga hobusega Calina.  Teisele kohale platseerus Piret Ervald (Viru Ratsu) hobusega Ice de Wiqui. 120cm kõrgusel oli võidukas Susan Kaleta (Viljandimaa) hobusega Aga Flamenco von Feicht, kõrgsel 95cm võttis kaksikvõidu Maris Suuster (Tondi) hobustega Quansar Z ja Vilandro K, 80cm edukaim oli Reimo Karus poniga Off Limit.

 

Laupäevase 115cm parim oli Annabel Lõuke (KRT) hobusega Texas des Forets, 85cm Merilin Palts (Ruttar) hobusega Louiziana.  

 

Kõik Perila Kevade tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/670?locale=et&year=2016