Perilas peeti järjekordne ERL Ponikarika etapp

Seekordne ERL Ponikarika etapp oli järjekorras viies. Samas peeti ka Resta Väikeponide karikasarja neljas võistlus. Võistlejad pidid lisaks võistlusnärvile hakkama saama ka vihmase ilma ja vesise rajaga. Rasketes tingimustes tulid võitjaks parimad.

Ratsaliidu Ponikarika Klass I arvestuses võitis kahefaasilise 85 cm parkuuri Taisi Viire (Vändra RSK) ponil Hidalgo, teisele kohale tuli Sophia Luisa Aland (Nõo RK) ponil Herbert ja kolmas oli Anette Ralmann (Audruranna RSK) ponil Talisman. Parkuuri arvestuses saavutas teise koha Betti Buht (Vändra RSK) ponil VIP. Selles parkuuris oli osalejaid 37, kellest enamus sõitis ponikarika arvestuses.

Ponikarika Klass II arvestuses sõideti 100 cm vahetute ümberhüpetega parkuuri. Seal võitis nii parkuuri kui karika arvestuses Marta Juhkami (RSK Simon) ponil Mon Arh. Teine oli Monika Varter (Tondi RSK) ponil Hetty ja kolmas Maian Kesküll (RSK Ruttar) ponil Rodotendron. Starte tehti siin sõidus kokku 17.

Ponikarika edetabeli seis on pärast viiendat etappi järgmine: Klass I arvestuses juhib Taisi Viire 66 punktiga, vaid pool punkti vähem on nett Pajuril ja kolmandal kohal hetkel Sophia Luisa Aland 52 punktiga. Klass II arvestuses juhib suure edumaaga Monika Varter, kes on kogunud 58 punkti, talle järgnevad Betti Buht 42 ja Grete Rebane 37 punktiga.

Resta Väikeponide karikasarja arvestuses sõideti 75 cm kahefaasilist parkuuri, mille võitsid Reimo Karus (Tondi RSK) ja Off Limit. Resta KS arvestuses oli aga esimene Maris Kangur (Tondi RSK) ponil Mari, teine Saskia Maripuu (Tondi RSK) ponil Mariana ja kolmas Karoliina Grauberg (Tondi RSK) ponil Mandel.

Resta Väikeponide Karikasarja liider peale neljandat etappi on Karoliina Grauberg, kel kokku punkte 62, talle järgnevad Anett Pajur 55 ja Saskia Maripuu 43 punktiga.

Perila kahepäevasel võistlusel tehti kokku ca 450 starti ja võitjad parkuuride järgi järgmised:

Esimesel päeval:

90 cm puhtus-kiirus, avatud klass: Teele Talts (Hiiumaa RSK) ja Gremi . 110 cm kahefaasiline, avatud klass: Rain Koch (Jakoch RSK) ja Cameja, 125 cm vahetud ümberhüpped, avatud klass: Tiit Kivisild (Ruila RSK) ja Donna-Paola

Teisel päeval:

90 cm puhtus kiirus, avatud klass: Berit Lehtsaar (Viljandimaa RSK) hobusel Solei Solei

105/115 cm handycapiga kahefaasiline, avatud klass: Rain Koch (Jakoch RSK) hobusel Cameja

130 cm kahevooruline, avatud klass: Paul Argus (Tondi RSK) hobusel Opaal.