Perilas peeti suurvõistlus: Suvise Ponikarika finaal ja Perila Karikas 2010

Raasiku vallas Perilas selgusid nädalavahetusel Eesti Ratsaspordiliidu (ERL) Suvise Ponikarika sarja võitjad ja kolmas Perila Karika 2010 omanik.

Suvises Ponikarikasarjas olid võidukad Anna-Karin Leppik (Tallinna RSK), Mariann-Krõõt Mätas (RSK Parkuur) ja Dagmar Ainsoo (Tondi RSK).

Perila Tallide poolt kolmandat korda välja pandud Perila Karikas läks Paul Argusele (Tondi RSK) hobusel Lenox.

Peakohtunik Mart Maidvee: "Tänavune võistlus oli oodatult osavõturohke. Viieteistkümnel võistlusalal tehti kokku 312 starti, osales ligi 20 ratsaspordiklubi 134 hobusega. Professionaalne korraldus, hea asukoht, avarad võistlustingimused – Perilas on kõik võimalused areneda arvestatavaks ratsaspordikeskuseks."

Kuigi võistlused olid eeskätt noortele ja hobiratsutajatele, sai pühapäeval näha ka vabariigi paremikku kuuluvaid sõitjaid nagu selle aasta Eesti meister Andrus Kallaste, Heiki Vatsel, noorsõitjad Kullo Kender, Rainer Hõim, Renek Rosenberg, Paul Argus jt.

Raasiku vallavanem Andre Sepp rõõmustas, et kunagistes kolhoosivaldustes keeb vilgas elu ja on palju värskeid ideid uute tegevuste arendamiseks ning kohaliku elu edendamiseks.

Võistlused korraldasid Tondi Ratsaspordi Klubi ja MTÜ Perila Tallid ning kaasatud oli mitukümmend vabatahtlikku. Võistlusi toetas Raasiku vald.

Tulemused leiate meie kalendri rubriigist.

Lisainfo: Paul Argus, tel. 53 437321, info@perilatallid.ee , www.perilatallid.ee

Perila Tallid (www.perilatallid.ee ) alustasid tegevust 2006. aastal. Renoveeritava kompleksi juurde kuuluvad suured rohukarjamaad, 7 väiksemat koplit, võistlusväljak, korralik harjutusplats ja maneez, suveperioodil mahub Perila Tallidesse ligi 60 hobus

Sirje Argus