Perilas sai avalöögi ERL-i Suvine Ponikarikas takistussõidus

Möödunud nädalavahetusel anti Perila tallides rohkearvuliselt starte. Toimus takistussõiduvõistlus, kus avalöögi sai muuhulgas ka ERL-i Suvine Ponikarikas takistussõidus.

Sarnaselt talvise ponisarjaga on suvelgi kavas kolm erinevat võistlusklassi. Madalaimas, kus takistuste kõrgus 75 cm ponidele turjakõrgusega kuni 140 cm ja 65 cm ponidele, kel turjakõrguseks kuni 130 cm, asus starti 18 võistluspaari, kellest puhtusele peetud sõidu lõpetasid vigadeta tervelt 12. Teises klassis on takistuste kõrguseks 85 cm. Kahefaasilise parkuuri teise osa läbisid vigadeta ja parima ajaga esimesel etapil Marleen Selge (Simon) ja Hornetta. Teisena lõpetasid avaetapi Birgit Loik (Tondi) ja Toonik ning kolmandana selles arvestuses mitte osalev Mariann-Krõõt Mätas (Vändra) ja Hidalgo.

Ponide kõrgeim klass suvises sarjas on kõrgusel 100 cm. Avaetapi kahefaasilises parkuuris jõudsid esikolmikusse Birgit Loik (Tondi) ja Toonik, kes küll sarja punkte koguvad kõrgusel 85 cm, Linda Randpere (Ruila Tall) ja Okey ning My Relander (Tallinn) ja Schecki II.

Lisaks poniklassile peeti Perilas palju muidki starte, toome siinkohal ära parimad. Laupäevase kahefaasilise 115 cm parimad olid võistluse korraldaja Paul Argus (Tondi) ja Stalingrad, kes võitsid samal kõrgusel ka pühapäeval. Laupäevase 120 cm ümberhüpetele pääses vaid kaks võistluspaari, kellest parimaks osutus Jessica Raide (Ruila Tall) hobusel Zorita B.

Teist võistluspäeva alustati kõrgusel 95 cm, mille võitsid Anna-Mai Märtson (Ruila Tall) ja Ladoga. Järgneva 105 cm parimad olid Katy Kullerkupp (Tondi) ja Hedina, võistluse lõpetanud kahevoorulises 125 cm sõidus aga Paul Argus ja Peak a Boo.

Võistluse tulemused: http://www.hobumaailm.ee/files/event/nwlrb4fa68b6102928Tulemused_Perila_05-06_05.pdf

Pilte ponikarika 75 ja 85 cm parkuuridest: http://www.kyllitedre.com/Photography/Show-Jumping