Perilas selgusid eile Suvise Ponikarika võitjad

Perilas võisteldi lõppenud nädalalõpul kolm päeva takistussõidus. Toome siinkohal lugejani viimase päeva tulemused ning Suvise Ponikarika üldvõitjad.

Karikasarja arvestuses kogus madalaimas arvestuses, kus finaalis olid takistused kuni 80 cm kõrgusel, enim punkte ja teenis karika Kukrumäe sportlane Maria-Johanna Reinstein, kes finaalsõidu võitis ponil Tarson. Üldarvestuse teise koha pälvis senine liider Madli Katriin Tauts (Tondi), kes finaalis võistles ponil Mari ning saavutas seal viienda koha. Kolmandaks tuli Birgit Loik (Tondi), kellele läks finaalsõidu teine koht ponil Mango. Finaali kolmas oli Marie-Annabel Reiner (Simon), kes ratsutas Muumi-Martal.

Maria Johanna Reinstein, treener Marit Künnapuu ja Tarson. Foto: Ago Ruus

Keskmise arvestuse, (takistuste kõrgus finaalis 90 cm), kolm esikohta läksid Simoni klubi sportlastele. Võitis Marleen Selge, kes võitis ka finaali, seda ponil Hornetta. Teiseks tuli Kärt Kaal, kes Wikingul pälvis finaalis kolmanda koha. Kolmanda koha üldarvestuses sai sarja juhtinud Õnneleid Selge, kes võistles samuti finaalis Wikingul, kuid kogus seal 4 kp ja tuli alles kümnendaks. Finaalsõidu teine koht läks Hanna Saagpakule Anakeel (Saaremaa).

Marleen Selge ja Hornetta. Foto: Ago Ruus

Sarja kõrgeima arvestuse, kus finaalis võisteldi kõrgusel 105 cm, võitis ka finaali võitnud Linda Randpere Okey’l (Ruila Tall), kes edestas senist liidrit My Relanderi (Tallinn) vähem kui paari punktiga. Teiseks tuli Relander, kes finaalis saavutas neljanda koha ponil Checki II. Kolmanda koha pälvis Hanna Saagpakk, kes jäi finaalis seitsmendaks Anakeel. Finaalvõistluse teine koht läks sedapuhku Heidi Müllale Mon Chergil (Ruila Tall), kolmas Mari-Liis Obergile Machol (Tondi).

Samal päeval toimus veel kolm avatud klassi parkuuri. 105 cm kõrguse kahefaasilise sõidu võitis Theresa Dee Torjus (Tondi) Lakay’l, 115 cm kiirusparkuuri esikoht läks Paul Argusele (Tondi) Hedinal, kahevoorulise 125 cm kõrguse parkuuri võitis Heiki Vatsel (KRT) hobusel Reach Out M.