Perilas toimub nädalavahetusel Suvise Ponikarika finaal

Suvised karikasarjad hakkavad tasapisi otsi kokku tõmbama. Ühes Perila Karikaga toimub eeloleval nädalavahetusel Suvise Ponikarika finaalvõistlus. Teeme vahekokkuvõtte tabeli hetkeseisust.

Madalaimas klassis, mille finaalis on takistused 80 cm kõrged, on ette nähtud juhtimisparkuur. Arvestus on mõelud ponidele turjakõrgusega kuni 140 cm, kusjuures ponidele kõrgusega kuni 130 cm on takistused 10 cm madalamad, aga arvestus kõrgemate ponidega ühine.

Liidripositisoonil on selles arvestuses Tondi RSK sportlane Madli Katriin Tauts 32 punktiga. Talle järgnevad Maria-Johanna Reinsein (KRT) 29 punktiga ning Birgit Loik (Tondi) 24 punktiga.

Keskmises arvestuses, kus samuti tegu juhtimisparkuuriga, seda kõrgusel 90 cm, on esikohal Õnneleid Selge (Simon) 52 puntkiga, kellest vaid 2 punkti kaugusel on Aune-Maria Marjapuu (Simon). Kolmandalt kohalt leiame Marleen Selge (Simon), kel kogutud 45 punkti. Antud klassis on konkurents tihedam, kokku on punkte tabelisse kogunud 34 võistlejat.

Sarja kõrgeimas arvestuses, takistuste kõrgusel 105 cm leiame esikohalt My Relanderi (Tallinn), kel punkte 40,7. Talle järgnevad Hanna Saagpakk 33,8 punktiga ja Linda Randpere 31,85 punktiga.

Ponikarika sõidud on juhendi järgi planeeritud pühapäevale, mil kokku toimub koguni 6 parkuuri. Finaalis võivad startida kõik huvlised, kuid karikasarja punkte koguvad vaid need, kes on varem vähemalt ühelt etapilt juba punkte kogunud.

Täna on käimas ERLi kalenderplaaniväline takistussõiduvõistlus Perila Kõks. Laupäeval ja pühapäeval toimuval võistlusel on lisaks ponikarikale kavas mitmeid avatud klassi sõite.

Võistluste direktor Paul Arguse sõnul on ta tänavu ühes rajameister Renee Nüüdiga kavandanud mitu huvitavat parkuuri. 105 cm näiteks toimub ainult puhtusele ehk kõik vigadeta lõpetajad saavad auhinnalise koha. Pauli mäletamist mööda Eestis sellisel kõrgusel tavaliselt sarnast artiklit ei ole väga kasutatud.

Lisaks toimub kahefaasiline parkuur selge kõrguste vahega kahe faasi lõikes – esimeses osas on takistused ainult 105 cm, teises 115. "See on minu arust väga hea parkuur neile, kes ei julge veel hobusega 115 sõita, kuid kui esimene faas peaks siiski hästi välja kukkuma, saab hobuse teises osas ikkagi proovile panna," seletas Argus.

Võistluse juhendi leiab hobumaailma kalendrist: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=8&y=2011&id=653