Perilas toimus ERL Talvise Ponikarika 2012 V etapp

ERL Talvise Ponikarika V ehk viimane etapp enne finaali peeti Perila tallides. Korraldajate sõnul võib võistluse edukaks lugeda, kuna startijate arv oli üle ootuste suur. Lisaks poniklassidele oli võimalus sportlastel omavahel mõõtu võtta ka avatud klassi parkuurides.

Esimese klassi a arvestuses, mis mõeldud karikasarjas mõõtu võtvatele väiksematele ponidele, sõitsid 70 cm kõrgusel 18 paari hulgas vigadeta sõidu 11 paari. Avatud arvestuses startis 17 paari ning puhtalt läbisid parkuuri 9 sportlast.

Ponidele mõeldud teises parkuuris, milleks oli kahefaasiline juhtimisparkuur kõrgusel 80 cm, startis kokku lausa 26 võistluspaari. Selle esikohta jäid võrdse aja ja vigadeta sõidu juures jagama Annabel Lõuke ja Silvester Going Light ning Birgit Loik ja Toonik. Kolmandale kohale platseerusid Mari-Leen Lao ja Maur.

Ka teises parkuuris oli b ehk avatud arvestus, kus oli 18 starti, saavutasid esikohad järgmised võistluspaarid: esimese koha Mari-Liis Oberg ja Macho, teiseks tulid Theresa Dee Torjus ja Lakay ning kolmandaks jäi Riina Seder Spal.

Võistlejatel oli võimalus ka kolmandas parkuuris end proovile panna. Parkuur oli kõrgusel 95 cm ja toimusid vahetud ümberhüpped. Niisugustel tingimustel ostutus 13 võistleja hulgas parimaks Birgit Loik Toonikul, teise koha saavutas Kamilla Alma Vilderson ponil Resta ja kolmandaks pingutasid ennast Maarja Buddell ja Hornetta. Kõik nimetatud paarid läbisid ka ümberhüpped vigadeta.

Päeva lõpetuseks oli mõeldud vaatemänguline tõusva raskusega 105 cm kõrge ning Jokkeriga parkuur. Sellest võttis osa 8 võistluspaari ja kiireimaks ning osavaimaks nende hulgas osutus Riina Seder Pay Offil, neile järgnesid tihedalt Janek Zalite Escadal ja palju maha ei jäänud ka kolmandaks tulnud Therese Dee Torjus ning Lakay.

Ponikarika viis etappi on nüüd peetud, kuid punktitabelit veel kommenteerida ei saa. Proovime seda teha enne finaali, mis toimub juba 21. aprillil Tondil.

Lähemat infot tulemuste kohta leiab siit: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=4&y=2012&id=798