Perilas võistlesid koolisõidus peamiselt ponid, tori ning eesti hobused

Laupäeval selgusid Perilas toimunud finaalis ERL koolisõidu ponikarika sarja võitjad, lisaks võisteldi kolmandal etapil koolisõidusarjas "Tori Hobune 2011" ning selgitati ka parim eesti hobune.

ERLi koolisõidu ponikarika A taseme skeemis osutusid parimateks Madli Katriin Tauts (Tondi) ja Valli, kelle esitust hinnati 65,625 % väärliseks. L skeemi võitjad olid ülekaalukalt samuti Tondi Ratsaspordiklubi esindajad, värsked Eesti Meistrid Berta Tsernant ja Mari tulemusega 66,458 %.

Ponikarikast võttis osa vaid kuus ratsanikku, korraldajad arvasid põhjuseks olevat valesti valitud kuupäeva, kuna järgmisel päeval toimus Raikkülas ponidele mõeldud takistussõit. Siiski täitsid päeva koolisõitjatega tori hobuse sarjast osa võtjad, keda oli arvukalt.

A skeemis noortele ja harrastajatele tori hobusel sõitis parima protsendi välja Getter Kangur (Tondi) Forteesial, kes olid ühtlasi ka avatud klassi võitjad. Avatud klassis muide saavutas Getter kolmikvõidu vastavalt hobustel Forteesia, Ashwan ja Fellini. Noorte ja harrastajate arvestuse teine koht kuulus Madli Murelile (Mondes) hobusel Caprice, kolmas Riin Ingre Saarele (THK) Opaali järglasel Orsella.

4-5a. ja esimest hooaega võistlevad tori hobused võistlesid samuti A tasemel, taaskord õnnestus võita Getteril ja Forteesial, jättes teiseks Kersti Taela (Mondes) Crystalil, kolmandaks Rebeka Luhaste (Tartumaa) Cambriniusel. Sama skeemi avatud arvestuse võitsid Getter ja Forteesia, teine oli sama ratsanik taaskord Ashwanil, kolmas Maris Merivee (Parkuur) Aigil.

L tasemel saavutasid nii tori hobuse kui ka avatud klassi võidu Madli Murel ja Caprice, tori arvestuse teiseks tuli Kirsika Neimla (Parkuur) h

obusel Agarus Ise, kolmandaks Eliis Veiper (MTÜ Avante) samal hobusel. Avatud klassis edestas kolmandaks jäänud Kirsika Neimlat ja Agarust Ise Riina Seder Pay Offil.

Eesti Hobuste Koolisõidu Karika võitsid Madli Katriin Tauts ja Valli Kati Raidma ja Ralfi ning Katy Kullerkupu ja Tamsiri ees.

Madli ja Valli. Foto: Ago Ruus

Korraldaja Kaie Kanguri sõnul oli päev vaatamata ratsaliidu sarjast vähesele osavõtule väga emotsionaalne ja tore. "Tori omad eksisid teel Perilasse ära, peeti korra kinni ka politsei poolt ning lõpetuseks pidurdasid neid marsruudil lugematud teetööd, misõttu jõuti võistlusele tubli hilinemisega ja ühe skeemi stardijärjekord kujunes väga vabaks – starti läks see, kes parasjagu valmis oli," kirjeldas Kangur. "Õnneks olid kõik inimesed väga mõistvad ja vahvad ning mul on hea meel, et osaleti innukalt."

KS Ponikarika Finaali tulemused http://www.hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=7&y=2011&id=628

Tori Hobuse karikasarja 3. etapi ja Eesti Hobuse Karika tulemused http://www.hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=7&y=2011&id=644