Peter Geerink ja Zidane võitsid Tallinna auhindadele sõidu

Tallinn International Horse Show eelviimasel alal sai võidupunktid kirja ka Holland. Enamusele raskeks osutunud raja ümberhüpetel suutis kahte kaasvõistlejat edestada Eestiga tihedalt seotud Madalmaade takistussõitja Peter Geerink hobusel Zidane.

Eelnevatel võistluspäevadel pidime mitmelgi korral tõdema, et Norra rajameister Anders Hafskjold on teinud lihtsa raja ning ümberhüpetele pääsevad pea pooled või isegi rohkemad võistluspaarid. Tänane Tallinna linna auhindadele sõidetud 140 cm kõrguste takistustega parkuur oli aga hoopiski teisest puust. Esimese vigadeta sõidu suutis teha alles 29-na startinud ülikogenud hollandlane Peter Geerink hobusel Zidante. Geerinki saavutust suutsid 51-st startinust korrata veel vaid kaks – poolakas Krzysztof Okla hobusel Um Diabo ja peterburglane Aleksander Belehov hobusel Liding Light. Ainsa eestlasena jõudis auhinnalisele kohale, milleks oli neljas, Gunnar Klettenberg hobusel L.B. Carnival L.B. La Silla tulemusega üks karistuspunkt ületatud normiaja eest.

Ümberhüpete starti asus esimesena Geerink. Suurmeistrile omaselt liikus ta suhteliselt kiires tempos ja optimaalsel trajektooril. Viimasel takistusel kuulis nii publik kui sõitja kõlksu, mis sundis viimast heitma finišijärgselt pilgu selja taha, kuid ratsaniku õnneks latt ei langenud. Järgmisena startinud Okla võttis maha kaks takistust ja minetas lootused esikohale. Viimasena jäi tulla veel teada tuntud kiirel paaril – Belehov ja Liding Light. Venelane läks kindlasti võitma. Liikus Geerinkiga samal trajektooril ja tunde järgi kiiremini, kuid võit jäi tõenäoliselt kolmandale takistusele. Viimase ees tekkis hobusel mõte tõrkuda, kuid kogenud ratsanikuna surus Belehov Liding Lighti praktiliselt koha peal üle kaotades sellega loomulikult tempos. Tulemus oli võistluspaaril küll vigadeta, kuid Geerinkile jäädi siiski 0.61 sekundiga alla.

Grand Prix, mille ülekannet näete meie kodulehelt, algab kell 17.00. Tulemused endiselt aadressil http://online.equipe.com/sv/competitions/5372 .