Peterburi MK-etapi parim eestlane oli Urmas Raag

Samal ajal, kui koolisõitjad ning nooremad takistussõitjad selgitasid Ruilas tänavusi medaliste, võistles kolm takistussõidukoondise liiget Venemaal Leningradi oblastis Peterburi MK-etapil.

Kui kogu Peterburi rahvusvahelise võistluse edukaimaks sportlaseks saab kindlasti pidada kohalikku ratsutajat Anna Gromzinat, kes võitis hobusega Pimlico kodulinnas juba tänavuse teise MK-etapi ning lisaks sellele ka laupäevase 150 cm kõrguste takistustega Rolex Rankingu sõidu, siis parimaks eestlaseks võime tinglikult lugeda Urmas Raagi. Raagi parimaks tulemuseks oli võit Lagunaga laupäevases 135 cm sõidus. Sellele lisandusid parima eestlasena auhinnaline üheksas koht MK-etapi sõidust Axeliga, kellega koguti 8 karistuspunkti. Lisaks kahele mainitule veel kuues koht Axeliga reedeses 145 cm Rolexi sõidus ja kolmas hobusega Lord Conte noorhobuste klassis.

Auhindadele jõudsid ka Gunnar Klettenberg ja Rein Pill. Esimene nesit oli Bingoga kolmas laupäevases 150 cm-s ja viies reedeses 145 cm-s. Lisaks läks Klettenbergile hobusega U-Too kolmas koht reedeses tõusva raskusega 130 cm parkuuris. Rein Pill ja noorhobune A Brok pääsesid auhindadele kõigil kolmel päeval, olles vastavalt teine, neljas ja kolmas. Lisaks jõudis Pill hobusega Carrera Z teisele kohale reedeses 130 cm sõidus ja kolmandale laupäevases 135 cm sõidus.

Peterburi võistluse koondtulemused leiate meie Venemaa partneri equestrian.ru koduleheküljelt aadressil http://www.equestrian.ru/events/5575?subsection=results&competid=16456 .