Petrovase hoog ei vaibunud laupäevalgi, Eestile tõi võidu Rein Pill

Pärast Dina Ellermanni triumfi koolisõidus jätkati Saku Suurhallis takistussõiduga. Päeva põhisõiduks oli 145 cm kõrguste takistustega Aerofloti auhindadele peetud Longines Ranking sõit, mille võitis ei keegi muu, kui leedukas Andrius Petrovas.

Rajameister Stefan Wirth ei olnud reitingusõidus kõrgusega "hellitanud", nii mõnedki takistused küündisid tegelikkuses 150 cm-ni. Samas ei olnud rada liialt tehniline ning nii suutis rohkem kui 50-st alustanust pääseda ümberhüpetele 13 paari, kelle hulgas ainsa eestlasena Tiit Kivisild Cinnamoniga. Corsicaga oli Tiit eelnevalt ületanud veidike normiaega ning lõpetas ühe karistuspunkti ja 14. kohaga. Tiit ja Cinnamon hoidisd Eesti lippu kõrgel ning läbisid ümberhüppedki vigadeta. Kiirust arendati sedavõrd, et see andis kolmanda koha. Võidu võttis aga sel nädalavahetusel Suurhallis täiesti pidurdamatu leedukas Andrius Petrovas, sedakorda hobusega Aragorn. Teisele kohale platseerus poolakas Andrzej Gloskowski hobusega Cros.

Õnneks ei jäänud Eestil siiski võit saavutamata. Rein Pill ja A Brok jäid teistele püüdmatuks puhtusele ja kiirusele peetud parkuuris kõrgusel 135 cm. Seal teenis teise koha peterburglane Aleksander Belehov hobusega Liding Light, kolmas oli vendade Petraitiste treener Kostas Gaigalas hobusega Casmir Hom. Auhinnatseremooniale jõudis ka Reinu tütar Katrin, seda kuuenda kohaga, mille saavutas hobusega Roos.

Päeva lõpetas atraktiivne kuue takistuse sõit, kus oma teatraalseid oskusi ja ideaalset publikuga suhtlemist näitas järjekordselt venelane Vladimir Beletski. Viimane võitiski sõidu hobusega Quppydam des Hors, kui kolmandatel ümberhüpetel ületas 180 cm kõrguse takistuse, mis jäi ületamata teise koha teeninud lätlasel Kristaps Neretnieksil. Kristaps saavutas teise koha hobusega Catalino. Kolmandat kohta jäid jagama Andres Udeküll Henriettaga ning Andrius Petrovas Cornettaga.

Homme algab võistluspäev kell 9.00, põhisõiduks on Kesk-Euroopa MK liiga etapp. Tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/8079 .