Philippaertsile teine LGCT Grand Prix võit, London Knights taaskord GCL etapi parim

LGCT Grand Prix võitja Nicola Philippaerts ja H&M Chilli Willi. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Möödunud nädalavahetusel leidsid Prantsusmaal Chantilly’s aset järgmised Longines Global Champions Touri (LGCT) ja Globals Champions League’i (GCL) etapid. Hooaja teine LGCT Grand Prix võit läks Nicola Philippaertsile, seekord hobusega H&M Chilli Willi. GCL hooaja kolmanda etapivõidu võitis mõlemas osavõistluses parim olnud London Knights (Nicola Philippaerts ja Ben Maher). 

Chantilly võistlusväljak: hooaja suurim. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Laupäeva õhtupoolikul peetud LGCT Grand Prix’sse olid eelnevast kvalifikatsioonisõidust pääsme lunastanud 33 sportlast. 155/160 cm kõrgusel peetud GP kvalifikatsiooni võitis legend John Whitaker hobusega Argento. Uliano Vezzani oli ehitanud taaskord tehnilise raja, mille lõpus olid kolm suuremat pingutust nõudvat elementi, mis olid rohkem sobilikud kogenud hobustele. Suurim hulk vigu tehti kahe okseriga süsteemil ja kolmasel Longines süsteemil, kuid ümberhüpetele jõudis sellegipoolest 10 paari. Kolmanda võistlejana ümberhüpetel startinud Nicola Philippaerts’i (H&M Chilli Willi) tulemus jäigi kõige paremaks ja sellega vormistas ta hooaja teise Grand Prix võidu. Viimasena starti läinud Ben Maher ja Explosion W näitasid taas ülimat vormi, sõites välja kiireima aja kui Philippaerts, kuid õnnetu viimane tõke kustutas nende lootused järjekordsele võidule. Teine koht läks Daniel Deusserile hobusel Tobago Z ning kolmandaks tulid Alberto Zorzi ja Contanga. Esikolmik sõitiski ainsana topeltnullidega, ülejäänud seitse sportlast lõpetasid ühe või kahe veaga.

Philippaerts, kelle Prahas toimuva LGCT Super Grand Prix pääse läks Deusserile, kuna belglane kindlustas enda oma juba Cascais etapivõiduga, oli pressikonverentsil väga rahulolev. “Ma ei suuda seda uskuda: mu mõlemad hobused hüppavad praegu imeliselt. Täna oli meil ka omajagu õnne,” sõnas võitja.

Daniel Deusser lunastas enda pileti Prahasse just Chantilly’s. Foto: LGCT/Stefano Grasso

LGCT üldarvestuses suurendab Ben Maher aga jõudsalt oma liidrikohta, olles kogunud nüüdseks 237 punkti. 199 punktiga on hetkel teisel kohal Edwina Tops-Alexander ja kolmandana on vaid ühe punkti kauguselt temast Harrie Smolders.

Edetabeli liider Ben Maher on kahtlemata heas hoos. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Philippaerts sai võidurõõmu nautida ka GCL etapil, kui tema ja Ben Maheri esindatud London Knights oli parim esimeses osavõistluses ja suutis oma positsiooni hoida ka teises, saades kokkuvõttes neli karistuspunkti. Teiseks tuli Valkenswaard United (Alberto Zorzi ja Marcus Ehning), lõpetades samuti nelja karistuspunktiga, kuid aeglasemalt kui Knights ning poodiumi viimase koha võttis Shanghai Swans (Daniel Deusser ja Shane Sweetnam) kiireima kaheksa karistuspunktiga.

London Knights. Foto: GCL/Stefano Grasso

GCL üldarvestuses on esimesed kaks kohta saanud sisse selge edumaa: esikohta hoiab kindlalt London Knights 244 punktiga, kellele järgneb Valkenswaard United 227 punktiga. Kolmandat kohata hoiab Miami Celtics, kellel on 169 punkti.

LGCT ja GCL järgmised etapid toimuvad Berliinis järgmisel nädalavahetusel.

Chantilly tulemused leiate siit