Pieter Devos võttis strateegilise võidu Stuttgardi MK-etapil

Pieter Devos ja Apart. Foto: FEI/Leanjo de Koster

Lääne-Euroopa liiga takistussõidu MK-sarja järgmine peatuspaik oli möödunud nädalavahetusel Stuttgart. Pieter Devos (Apart) ja Max Kühner (PSG Final) tõestasid, et mõned mehed oskavad suurepäraselt multitask’ida, võttes kaks esimest kohta.

39 sportlast oli tulnud kuni 160 cm kõrguste takistustega sõidu starti, et koguda punktilisa aprillis Göteborgis toimuvasse finaali kvalifitseerumiseks. Põhiparkuuris tekitas omajagu probleeme kolmandaks tõkkeks olnud suur sinine müür, kus tõrguti mitmel korral, millest kaks lõppesid võistlusest väljalangemisega. Samuti mängis suurt rolli normiaeg, mida väga paljud ületasid ning kuhu mitmed napilt ära mahtusid. Sellest hoolimata läbisid kümme võitsluspaari raja puhaste paberitega. Sakslaste suureks üllatuseks osutus too sinine müür probleemiks ümberhüpetel esimesena startinud Christian Kukukile, kui tõket juba põhiparkuuris hüpanud Colestus otsutas sel korral selle ees pidurit tõmmata. Õnn ei olnud ka teiste sportlaste poolest, kellest valdav osa võttis kaasa ühe takistuse. Esimese puhta soorituse tegi Tryonis kuuenda koha saanud Max Kühner, kes noorukese PSG Finaliga tegi rahuliku ja kindla sõidu. Kui ka Christian Ahlmann otsustas mitte nii kogenud Tokyoga teha pigem aegalse sõidu, leidis Kühner end üllatuslikult jätkuvalt tulemustes esikohalt. Viimasena startinud Pieter Devos ja Apart teadsid aga täpselt, mida teha tuleb ning puhta sõidu ja kaheksa (!) sekundit kiirema ajaga võtsid nad väärtuslikud võidupunktid.

Max Kühner ja PSG Final. Foto: FEI/Leanjo de Koster
Christian Ahlmann ja Tokyo. Foto: FEI/Leanjo de Koster

Nii Devos kui Kühner jagavad oma aega tipptasemel spordi ja töö vahel. Võitja sõnas pressikonverentsil, et ei ole ise ka päris kindel, kuidas ta sellega hakkama saab. „Sellest on saanud omamoodi eluviis. Mina ja mu vend pärisime vanematel suure puuviljadega seotud firma, kui olin 17 või 18 aastane. Olen üles kasvanud tehes kahte asja paralleelselt ja see toimib, sest mul on suurepärased tiimid mõlemas vallas,“ lausus Devos. Võiduga teenis belglane olulise punktilisa, mis aitab ta finaali pääsemisele oluliselt lähemale.

Pieter Devos ja Apart auhinnatseremoonial. Foto: FEI/Leanjo de Koster

Üldarvestuses on liider Steve Guerdat 41 punktiga, kellele järgneb kohe 39 punktiga Pieter Devos. Kolmandat positsiooni hoiab hetkel Martin Fuchs 35 punktiga.

Järgmine MK-etapp leiab aset sel nädalavahetusel Madridis.

Kõik Stuttgardi tulemused leiate siit

News | Longines FEI Jumping World Cup – Stuttgart 2018

Nerves of steel! 💪Pieter Devos and Apart 🇧🇪 were last to jump and held their nerve to take the win in the LONGINES FEI Jumping World Cup. Whilst Max Kühner 🇦🇹 beat Christian Ahlmann 🇩🇪 for the runner-up spot at the Stuttgart German Masters Show.🏆

Posted by Fédération Equestre Internationale on Pühapäev, 18. november 2018