Piia Pantsu seiskas Rootsi lennuliikluse

Soome ratsutaja Piia Pantsu pomminali tekitas Malmö lennuväljal skandaali ja seiskas lennuliikluse.

Ilta-Sanomat teatel oli Pantsu oli teel Stockholmi ning tegi lennujaama turvakontrollis veidi huumorit pommi omamise teemal. Nalja tulemusena kuulutati lennujaamas välja eriolukord.

"Mul oli kaasas vaid väike kott. Kui seda veeti mitu korda läbi röntgeni, küsisin lõpuks, et kas saan teid kuidagi aidata. Kui aga mees aparaadi taga jäi endiselt tummaks, otsustasin õhku veidi värskendada ja küsisin: "Kas otsite sealt pommi?"" meenutab Pantsu juhtunut.

"Ma ei jõudnud midagi lisadagi, kui kaks turvameest oli mul ümber, viisid mu eemale ja lennujaamas kuulutati välja pommioht," räägib Pantsu ajalehes Hevosurheilu.

Kõik saabuvad ja väljuvad lennud tühistati ning lennujaam tühjendati inimestest.

"Kujutage ette olukorda: kogu terminal on tühi, kaheksa turvameest uurivad üht väikest kotti ja kaks politseinikku hoivad mind kinni. Mõni nõrganärviline oleks minu asemel saanud võib-olla südameataki sellest!" kirjeldab ratsutaja.

Korrakaitsjad ütlesid Pantsule, et kindlasti ootab teda lennuliikluse sulgemise põhjustamise eest kopsakas rahatrahv. Aga ei välistata ka karmimat karistust.

Mailis Timmi