Piira tallis toimus koolisõidu harrastajate karikasarja seitsmes etapp – ees on ootamas finaal

Möödunud nädalavahetusel toimunud koolisõidu harrastajate karikasarja seitsmenda etapi A-klassi esikoht läks suurepärast sooritust näidanud Kadri Kullerkupule (Avante MTÜ) ja 2007. aastal sündinud tori hobusel Pääsu.

Kullerkupu ja Pääsu tulemus on ühtlasi ka A-klassis nende hooaja parim tulemus. Teise koha saavutas Helene Proover, kes esindab klubi MTÜ Viru Ratsu, hobusel Victoria tulemusega 68,7%. Kolmas koht läks Marian Koplimäele (Tallinna RSK) ja 2008. aastal sündinud ponile Eeben ning nende tulemuseks sai 66%. Kõik A-klassis osalenud harrastajad on teeninud üle 62%.

L-kerge klassis pole keegi seekord suutnud ületada 70% piiri. Esikoht läks Helene Prooverile ja Victoriale, kes teenisid kohtunikelt 65,750%. Täpselt sama tulemusega lõpetasid ka Elis Vissor (Viljandimaa RSK) ja Tresselle. Koolisõidu harrastajate üks favoriitidest, Maria Peterson (Tartumaa RSK), võistles seekord seitsmeaastase tori hobusega Sunshine, kellega saavutas kolmandat kohta tulemusega 65,250%.

Peale VII etappi juhib karika edetabelit Kadri Kullerkupp, teisel kohal on Jevgenia Kirilova ja kolmandal Erle Raudam. L-klassi favoriidiks on Maria Peterson, kellele järgneb Erle Raudam ja kolmandal kohal – Jevgenia Kirilova. Karikasarja finaal, mille raames toimub ühtlasi ka karika parimate autasustamine, on juba kahe nädala pärast Niitväljal. Finaalis sõidavad harrastajad KÜRi ning finaali tulemused lähevad edetabelisse 1,3 koefitsiendiga. Harrastajad saavad sõita KÜRi mõlemal raskusastmel, kuid selleks, et põnevust jätkuks, peab ratsanik enne finaalis osalemist otsustama, kas tema tulemus läheb kirja A- või L-edetabelisse.

Tulemused: https://ratsanet.ee/events/480?locale=et

<https://ratsanet.ee/events/480?locale=et&year=2015> &year=2015

Eesti Ratsaspordi Liit