Pikemalt ponide põnevast mõõduvõtmisest Tondil

Tondil peeti 24. aprillil paralleelselt ERL-i talvise ponikarika madalamate sõitude finaaliga järjekordne, arvult XV Tondi Ponikarikas. Võrreldes eelmise aastaga oli osavõtjate arv tagasihoidlikum, eemale jäid Ruila tugevamad ponisportlased ja saarlased eelistasid võistlemist Kurtnas.

90 cm 2-osalise parkuuri Tondi Suur Ponikarikas võitis kindlalt võistluse vanimal, 21-aastasel, teenekal ponil Redora startinud Vändra RSK esindaja Kati Raidma. Teine Birgit Kreitsberg Wikingil Tallinna RSK-st, kolmas Märjamaa SK sportlane Pille-Riin Reinaus Onslow-l. Parim Tondi RSK-lane, Lagedi Ratsakooli õpilane Kristiina Helmes, oli kaheksas, ja parim Tondi maneezi esindaja, 2.osa segi ajanud Liis Anette Pae Toonikul alles 11nes. 23-st startinud sportlasest lõpetas võistluse 17, neist 11 jõudis ka teise ossa.

Tondi Väikese Ponikarika (2-osaline parkuur kõrgusega 65 cm), kus võistlesid väikesed ponid turjakõrgusega kuni 130 cm, võitis Karola Hundimägi Moiral, teiseks tuli samuti Moiral võistelnud Minna Annabel Tismus ja kolmandaks Helen Rätsepp Mangol. Kõik kolm läbisid parkuuri puhtalt, otsustas 2. osa läbimise aeg. Leedu Vabariigi sportlane Gema Dambinskaite (Pegas) läbis küll esimese osa puhtalt, kuid ajas sassi teise osa ja platseerus seitsme võistleja hulgas neljandaks.

ERL-talvise ponikarikasarja kõige madalamas, ponidele turjakõrgusega kuni 140 cm mõeldud sarja finaalis, kus takistuste kõrgus kuni 80 cm, startis 17 sportlast. Finaali ja kogu sarja võitis kindlalt 80 punktiga Kati Raidma Vändra klubist. Finaali teine oli RSK Parkuur esindaja Hanna Laas Golden Rosel, kolmas Anna-Karin Leppik Hobbsil Tallinna RSK-st. Parim Tondi maneezi sportlane oli 5. auhinnalise koha saanud Madli Tauts Vallil. Karikasarja teine koht kuulus finaalis 11. koha saanud Kristi-Maria Tüvile (Tallinna RSK) 59,5 p. Üldkokkuvõttes kolmanda koha sai 56,5 punktiga Maria Johanna Reinstein (RSK KRT)

Väga põnevaks kujunes ERL-i talvise ponikarika klass 2 finaal (90 cm), kus üldvõidu võimalus oli vähemalt kuuel sportlasel. Enne finaali sarja juhtinud ja finaalis kahel ponil (Reesi ja Hamlet) startinud Berta Tsernant eksis mõlema poniga ja kukkus kokkuvõttes neljandaks. Enne finaali teine olnud Kristin Kaasik My Lady Marmaladega sõitis küll puhtalt ja kindlalt, kuid unustas ühe “lõike“ ja jäi kokkuvõttes 75,5 punktiga teiseks. Alles neljandalt kohalt startinud Dagmar Ainsoo Milanal sõitis puhtalt ja riskantselt , võitis finaali ja kogu karikasarja 77 punktiga. Karikasarja kolmandaks tuli 68 punktiga finaalis neljanda koha saanud Kristina Helmes Aksimil.

Kõik kolm esindavad Tondi klubi, kuid treenivad erinevates tallides, erinevate treenerite käe all. Dagmari treener on Järve tallis Merle Annusver, Kristin ratsutab Tondi maneezis ja Kristina kodutalliks on Lagedi ning treeneriks Ain Unt. Karikasarja viies koht kuulus Birgit Kreitsbergile. Finaalsõidust võttis osa ka üks Leedu sportlane – Gema Dambinskaite Kiprasel, kes ühe mahaajamise tõttu esimeses osas jäi seitsmendaks ja esimesena auhinnalisest kohast ilma.

Kristina Helmes Rigoletil

Avatud parkuuris 105 cm Tondi Karikale oli ainult 5 osavõtjat. Karika võitis Kristjan Sinikas Romeol Ruttari klubist. Teine Katy Kullerkupp Hedinal ja kolmas Kätlin Hundimägi Friil (mõlemad Tondi RSK).

Kristjan Sinikas Hipil

Teisel päeval jagati esmakordselt välja Kristiine Karikad. Mõlemad karikad võttis Leedu sportlane Gema Dambinskaite Kiprasel. Esimese sõidus (75 cm) oli teine Madli Tauts Vallil, kolmas Mari Liis Oberg Maril. Kõik läbisid parkuuri puhtalt, otsustas parem aeg teises osas. Teises, tõusva raskusega 90 cm-lises parkuuris järgnes võitjale Elena Aru Friil, kolmas oli Katy Kullerkupp Hedinal.