Pikk võistluspäev päikeselises Veskimetsas andis avalöögi suvisele ponikarikale ning pani proovile ka harrastajad

Pühapäeval, 9. juunil jätkus Veskimetsa Ratsakeskuses selleaastane Tallinna RSK takistussõidu karikasari harrastajatele ja sai avalöögi ERL Suvine Ponikarikas.

Koos päikesetõusuga asusid võistlustulle harrastajate karikasarja madalama kõrguse võistlejad. Võitjaks tuli seekord Merle Trestip (Tallinna RSK) hobusel Intrigant, teiseks sõitis end Reedik Kivisoo (Saaremaa RK) Caprice'il ning kolmandaks Ingrid Pruual (Tallinna RSK) Brayenil.

Samal kõrgusel toimus ka avatud klassi sõit, mille võitis taaskord Intrigant seekord Laura Leostega (Tallinna Ratsaspordikool) sadulas. Teisena lõpetasid Laura-Lota Mölder (Tondi RSK) ja Wonderful Surprise ning kolmandana harrastajate arvestuse võitja Merle Trestip (Tallinna RSK) ning Intrigant.

Harrastajate kõrgem arvestus peeti kõrgusel 90 cm, mille võitis juba üsnagi traditsiooniks saanult Severin Puss (Tallinna RSK) Windaril, jättes teisele kohale Monika Sehveri (Tallinna RSK) Pokemonil ning kolmandaks Marge Ojapõllu (Tondi RSK) Orlymejal.

Selle kõrguse avatud klassi võit läks samuti Severinile, teine koht sedapuhku Miina Vilole (RSK Simon) Otto Osbornil ning kolmas koht Mariann-Krõõt Mätasele (Vändra RSK) ponil Hidalgo.

Ponikarika avalöögi tegid väikesed ponid puhtusele peetud sõidus. Starti asunud 19st võistluspaarist läbisid raja puhtalt 11. Tubli tulemus!

Ponikarika II klassi kõrgusel 85 cm võitis Mariann-Krõõt Mätas (Vändra RSK) ponil Hidalgo, teise koha sai Anna-Liis Remmel (Tondi RSK) ponil Milana ja kolmanda Stella-Ingrid Liinamäe ponil Woody.

Ponikarika kõrgeim arvestus võttis mõõtu kõrgusel 100 cm ja selle ala võiduga läks koju My Relander (Ruila Tall) ponil Schecki II. Teiseks tulid Kati Raidma (Vändra RSK) ja Ralf ning kolmandaks Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi RSK) ja Hetty.

Põnevaimad lahingud peeti päeva kõrgeimates sõitudes. 100 cm avatud klassi ülinapp võit läks Mari-Liis Obergile (Tondi RSK) hobusel Kashmir, teise kohaga pidi leppima Kadi Kokla (Hiiumaa RSK) Caramial ja kolmandaga Olga Kopõtova (Tallinna Ratsaspordikool) Efal.

Veel pingelisemaks kujunes 110 cm sõit, kus kiireimad võistluspaarid lõpetasid kõik sama sekundi sees. Mõnekümne sajandiksekundiga osutusid selles sõidus parimateks Olga Kopõtova (Tallinna Ratsaspordikool) ja Efa, jättes teiseks eelmise sõidu võitjapaari Mari-Liis Obergi (Tondi RSK) ja Kahmiri. Selle sõidu lõpetas kolmanda tulemusega Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK) hobusel Pokemon.

Enne finaali on harrastajate karikasarja üldarvestus järgmine. Kõrgemal kõrgusel asus juhtima Risto Märtson (Ruila Tall) 46 punktiga, teiseks tõusis Severin Puss (Tallinna RSK) 40 punktiga, kolmandat kohta hoiab enda käes Küllike Laius (Tallinna RSK) 35 punktiga. Tõotab tulla põnev finaal.

Madalamal kõrgusel juhib endiselt Merle Trestip (Tallinna RSK) 52 punktiga, teisele kohale tõusis Reedik Kivisoo (Saaremaa RK) 36 punktiga ja kolmas on Margit Lindre (Märjamaa SK) 35 punktiga.

Kohtumiseni juba järgmisel nädalal karikasarja finaalvõistlusel.