Pilguheit ERL-i edetabelitele aprillikuu lõpu seisuga

Juba nädala jagu elame maikuus ning ERL on avaldanud erinevate ratsaspordialade edetabelid aprilli viimase kuupäeva seisuga. Siinkohal põgus pilguheit toimunud muutustele.

Takistussõidus tõusis heade esitustega Poolas liidriks Gunnar Klettenberg (GKG), kellel punkte kogutud 349.5. Teisele kohale langes Klettenbergi klubikaaslane Urmas Raag 297 punktiga. Kolmandat kohta hoiab Rein Pill (Ruila Tall). Noortes on endiselt liider Kätlin Sehver (Ruila Tall), juuniorites tõusis märtsikuiselt esikoha jagamiselt ainuliidriks Susan Kaleta (Viljandimaa). Parim ponitakistussõitja aprilli lõpuga on Mari-Liis Oberg (Tondi).

Koolisõidu põhitabelis on endiselt liidriks arvestataval rahvusvahelisel tasemel starte jätkavad Grete Barake (Black Stallion) ja O. Hot Chocolate. Teiseks tõusid Valgevene korralike esituste ja koduse sisehooaja karikasrja võidu abil Dina Ellermann (Tondi) ja Landy´s Akvarel, kolmandal kohal jätkavad Tiina Kuusmann (KRT) ja Stallone. Noorteklassi liidrid aprilli lõpuga on Getter Kangur (Tondi) ja Palladion, juuniorites Madli Katriin Tauts (Tondi) ja Faksas ning poniklassis Marii-Heleen Raidmets (Audruranna) ja Rokit.

Kolmevõistluse täiskasvanute arvestuses on selge liider Madli Murel (Mondes), kes ainsana meie kolmevõistlejatest osales möödunud kuul suisa kahel korral rahvusvahelisel võistlusel. Nende punktidega on veel noorteklassi kuuluv Murel loomulikult liider selleski arvestuses. Põhitabelis asub teisel positsioonil mitmekordne Eesti kolmevõistluse meister Siret Saks (Liivimaa) ja kolmandal Veiko Uuk (Tartumaa). Juuniorite tabelit juhib Pille-RiinRreinaus (Märjamaa), poniratsanike tabelit Kati Raidma (Vändra).

Kestvusratsutamises on edetabelid alles koostamisel, kuna Kõrvemaa võistluse tulemused on Ratsaliitu jõudnud alles tänasel päeval. Rakendisportlased alustavad oma hooaega käesoleval kuul.