Pilguheit ERL-i edetabelitele pärast esimest kvartalit

Neljandik aastast on möödas ja kuigi võistluste senine arv ei ole just väga suur, saame siiski teha esimesi kokkuvõtteid käesoleva aasta kodumaistest edetabelitest.

Takistussõidus võttis märtsikuu lõpuga liidripositsiooni sisse mullune võitja Gunnar Klettenberg (GKG), kelle tõusule andsid olulise panuse mitmed auhinnalised kohad Varssavis peetud liiga finaalis. Klettenbergil on punkte 210. Teist kohta hoiab Tiit Kivisild (Ruila Tall) 192.5 punktiga ning kolmandat talvekuudel edukalt rahvuslikel võistlustel esinenud Andres Udeküll (KRT) 97.13 punktiga. Noorte ja ka juunirite tabelit juhib Kristi Luha (Tartumaa), poniratsutajatest on enim punkte kogunud My Relander (Ruila Tall). Harrastajate edetabeli liidrikohal on Tartumaa ratsutaja Erle Raudam, kes kogunud 6 punkti.

Koolisõidus juhivad veenva eduga Dina Ellermann (Tondi) ja Landy`s Akvarel, kel punkte 438.3. Teisele kohale on tõusnud Sirly Tillmann (Kurtna) ja Butopiar 259.6 punktiga, kellest veidike jäävad maha kolmandat kohta hoidvad Grete Hussar (Saaremaa) ja Rohan Warrior. Noortest ratsanikest on enim punkte kogunud Charlotte Pärt (Niitvälja) ja Landors, juunioritest Marii.Heleen Raidmets (Audruranna) ja Rokit. Tänavusest aastast loodud laste tabelit juhivad Hanna Lang (KRT) ja Rolly Z, ponisõitjate edetabeli esirealt leiame Kaisa Falkenbergi (Tallinna Ratsakool) ja Räpsi. Noorhobustest kogus esimeses kvartalis enim punkte Donna Anna, kelle sõitjaks Dina Ellermann. Harrastajatest on seni parimaks osutunud Liis Liblikmaa (Tallinna RSK), kel punkte 152,5 ning edumaa teist kohta hoidva Marina Drozdova ees enam kui 30 silma.

Kolmevõistlejate edetabel baseerub hetkel vaid sisevõistlustel. Põhitabelit juhib Reesa Pihu (Tartumaa), kellele järgnevad Siret Saks (Liivimaa) ja Juula Reinumägi (Tartumaa). Reinumägi on edukaim noorte edetabelis. Juuniorite liidriks on märtsi lõpuga Ann Marii Vilk (Kurtna), ponisõitjatest Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi). Ka harrastajate edetabel sai märtsikuus alguse, kui Kurtnas toimus Sisekolmevõistlus. Seal hästi esinenud Maarja Sepp (Kurtna) juhibki hetkel tabelit 5 punktiga.

Kestvusratsutajad on sarnaselt kolmevõistlejatega võistelnud tänavu veel vähe. Edetabeli juhib Ines Beilmann (EER), kellele järgnevad Keiu Oras (Ratsarügement) ja Merilin Kalbre (EER). Noorte ja juuniorite edukaim on seni olnud Keiu Oras, ponisõitjatest Brit Truuts (Liivimaa).

Rakendispordis ei ole tänavust tabelit veel avatud, küll on aga tekkinud pingerida klubide edetabelis. takistussõidus juhib Ruila tall, koolisõidus KRT, kolmevõistluses Tartumaa ja kestvusratsutamises Ratsarügemendi klubi. ERL-i edetabelid leiate aadressilt www.ratsaliit.ee