Pilguheit meie belgia-poiste talli

Kaks ja pool aastat tagasi avanes kahel eesti takistussõitjal, Rein Pillil ja Tiit Kivisillal, võimalus hakata treenima Belgias. Koht, kuhu koos hobustega koliti, asub Belgia lõunaosas, Valloonias, 70 km Brüsselist Liege´i poole. Lähim linn on Waremme, kus asuvad toidupoed, rongijaam ja restoranid, mida kõige sagedamini kasutame.

Meie tallis töötab viis eestlast, lisaks Reinule ja Tiidule veel Annely, Zenja ning Teet. Annely tegeleb Reinu hobustega, Zenja Tiidu omadega. Teet hoiab igapäevaselt korras talli territooriumit (mis pole sugugi lihtne ülesanne) ning kui teised on järjekordsel võistlusreisil, hoolitseb koju jäänud hobuste eest. Talli juhataja on belglane Marianne, kes tegeleb igasuguse paberimajandusega.

Boksikohti on tallis kokku 35; hetkel on Reinul ja Tiidul kahepeale kokku üksteist hobust, aga see number pidevalt muutub. Tallis on meil ka üüriline, Belgia ratsutaja Gregory Wathelet, kellel on siin praegu kokku koguni kaksteist hobust. Lisaks elab siin hetkel ka kolm kassi ja kolm koera, kellest vaieldamatult tuntuim on jack russeli tõugu Bert.

Inimeste majutuseks on siin ruume palju, on kaheksa ühetoalist elamist koos kööginurga ja duširuumiga ning kolm suuremat korterit.

Hobuste treenimiseks on meie tallis võimalused väga head. On nii väli- kui siseplats, jalutusmasin kuuele hobusele ning käimislint, millel on võimalik valida ka erineva raskusastmega programme.

Sõiduplatside pinnaseks on hele liiv segatud tekstiilitükkidega ning mõlemal on automaatne kastmissüsteem; silume olenevalt platsi koormusest kas iga päev või ülepäeviti.

Territooriumil on ka suur muruplats, mille peal on koplid ja mille ääres jookseb umbes 800 m pikkune liivarada, kus on hea nii hobuseid jalutada kui ka võhmatrenne teha. Lisaks on olemas kaks kordeplatsi, millest üks on karusselli keskel, katuse all ja valgustatud. Kõrge puitaiaga väiksemal väljakul aga saab hobustele vabahüppeid teha.

Koostööd on tehtud erinevate treeneritega. Mõni aeg tagasi vahetus takistussõidutreener, varem lihvisid Rein ja Tiit oma oskuseid ka ratsastuse treenerite juures. Hobuste tervisel hoiab silma peal veterinaar Quentin Pleyers.

Vaba aja veetmiseks on võimalusi palju. Mängime siin nii lauatennist, korvpalli, sulgpalli kui ka jalgpalli. Mehed on teinud ka kiiruskatseid ATVga liivarajal. Territooriumil on olemas ka wifi leviala, mille kaudu infot ammutada, lihtsalt ja odavalt sõpradega suhelda, valimistel hääletada jne. Tegemist väga hea kohaga, kus tegeleda ratsaspordiga 🙂