Pilguheit ratsaspordiaasta 2013 tippsündmustele

Igal spordiaastal, nii ka ratsaspordiaastal, on oma tipphetked, mil jagatakse välja suuremad tiitlid. Heidamegi siinkohal põgusa pilgu alanud aasta olulisematele võistlustele maailmas.

Euroopa ratsaspordsisõprade jaoks on tänavu kindlasti suurima kaaluga 19.-25. augustini Taanis Heringis toimuvad Euroopa meistrivõistlused takistus- ja koolisõidus, kusjuures nii tava- kui parakoolisõidus. Vaid nädal hiljem peetakse Heringist, mis asub tuntud Taani linna Aarhusi lähistel, vaid 300 km kaugusel Malmös (Rootsi) Euroopa meistrivõistlused kolmevõistluses. Malmöga samal nädalal selgub Saksamaal Augsburgis parim eurooplasest lääneratsutaja.

Lisaks juba nimetatud aladele, selgitatakse alanud aastal Euroopa meister veel kestvusratsutamises, voltižeerimises ja neljarakendite sõidus. Voltizeerijad selgitavad meistri sarnaselt mitmete aladega augustis. Nende tiitlivõistlus leiab aset Austrias Ebreichsdorfis. Kestvusratsutajad peavad oma tiitlivõistluse 12.-15. septembrini Tšehhimaal Mostis, neljarakendisportlased sama kuu 26.-29. kuupäevadel Ungari pealinnas Budapestis. Noorte ja juuniorite vanuseklassides viiakse Euroopa meistrivõistlused tänavu koolisõidus läbi Prantsusmaal Compiegnes ajavahemikul 10.-14. juuli, nädal hiljem selguvad samade vanuseklasside parimad takistussõitjad Hispaanias Vejer de la Fronteras. Noorte ja juuniorite medalivõitjad kolmevõisluses pannakse aga paika 12.-15. septembril Prantsusmaal Jardy`s

Alanud 2013. aastal peetakse maha ka mõned Maailmameistrivõistlused. Traditsiooniliselt selgitatakse maailma parimad noorhobused takistussõidus Belgias Lanakenis ning seda sel aastal kuupäevadel 19.-22. september. Noorhobuste MM koolisõidus leiab aset Saksmaal Verdenis 6.-11. augustil, kolmevõistluses Prantsusmaal Lion d´Angeris 17.-20. oktoobril. Noored ja juuniorid võistlevad maailmameistri tiitlile kestvusratsutamises 27. juulil Prantsusmaal Tarbesis, paarisrakendite tiitlivõitja selgub 1. septembril Slovakkias.

Toimumata ei jää taänavugi traditsioonilised Maailmakarikavõistluste finaalid. Neid on kavas kolm. Esimesena, 8.-10. veebruarini, selgub MK võitja neljarakendite arvestuses ning see saab teoks Prantsusmaal Bordeaux´s. Ajavahemikul 14.-17. märts selguvad karikavõitjad voltižeerimises Saksamaal Braunschweigis, 24.-28. aprillil koolisõidus ja takistussõidus Rootsimaal Göteborgis.

Oma vürtsi lisavad 2013. aasta hooaega kommertstuurid nagu Global Champions Tour takistussõidus, World Dressage Masters koolisõidus ning HSBC FEI Classics kolmevõistluses.

Head kaasaelamist!