Pill võidukas Belgias, nädalavahetusel jätkuvad mitmed rahvusvahelised karikasarjad

Eeloleval nädalavahetusel peetakse Euroopas mitmeid võistluseid, kus jätkuvad FEI rahvusvahelised karikasarjad takistus- ja koolisõidus ning samuti rakendispordis. Olulisemad võistlused peetakse Stockholmis, Madriidis ja Celjes, Rein Pill seevastu alustas võidukalt Belgias Neeroeterenis.

Suurematest võistlustest meile lähim on Stockholmis peetav Sweden International Horse Show, mis algas eile. Rootsi pealinnas peetakse maha MK-etapp Lääne-Euroopa koolisõiduliigas, samuti rakendispordis. Kuigi rootslased ei ole oma Masterliste avalikustanud, asub Hobumaailma toimetuse andmetel koolisõidus starti ka meie Dina Ellermann. Takistussõidule on Stockholmis traditsiooniliselt vähem tähelepanu pööratud ja nii on tänavu CSI3* tasemel stardis 18 sportlast, kelle hulgas tuntuimad kaks vendade paari – John ja Michael Whitakerid ning Oliver ja Nicola Philippaerts`d.

Eile õhtupoolikul oli Stockholmi show naelaks sisekross, kus peeti nii võistkondlikku kui individiuaalarvestust. Parima koosseisuga oli väljas Uus-Meremaa, mida esindasid Jesse Campell, Tim ja Jonelle Price ning vanameister Mark Todd. Uus-Meremaa nelik saavutaski võidu, nende parimana oli individiuaalselt teine Tim Price hobusega Xavier Taer. Indvidiuaalvõistluse võitis rootslane Niklas Lindbäk hobusega Mister Pooh.

Lääne-Euroopa takistussõiduliiga jätkub etapiga Madriidis, Kesk-Euroopa liiga Sloveenias Celjes. Meie liiga eelviimasel etapil, mis kuulub küll lõunaregiooni, osalevad liiga parematest Andrius Petrovas, Kristaps Neretnieks ning kvalifitseerumis-soovi puhul hädasti punktilisa vajav Vladimir Beletsky. Madriidi on kogunenud paljud maailma tippsõitjatest.

Algaval nädalavahetusel võistleb rahvusvahelisel tasemel ka Rein Pill, kes osaleb Belgias Neeroeterenis toimuval CSI2* tasemega võistlusel, mida alustas eile arvestatava eduga. Nimelt võttis Rein oma järjekordse võidu 6aastase Sinaquamoniga samavanade hobuste sõidus kõrgusel 130 cm. Lisaks oli Rein A Brokiga neljas kõrgusel 140 cm. Neeroetereni tulemused leiate aadressilt http://www.dewarre.be/_le/internationaal.php?id=73