Pille-Riin Reinaus võttis nii rakendispordi meistritiitli kui ERL karikasarja võidu

Lõppenud nädalavahetusel toimus Põlvamaal Vinni talus suur rakendispordivõistlus, mille raames selgitati tänavune Eesti meister ja toimusid ERL Rakendispordi Karikasarja ning Eesti-Läti Balti Karika viimased etapid. Meistritiitli õnnelikuks omanikuks sai seekord Pille-Riin Reinaus, kes võitis ka üldkokkuvõttes ERL karikasarja.
 
Üherakendite Eesti meistrivõistlustel (kesmine tase) startis 8 ekipaaži. Seekord tegi hobustele silmad ette Pille-Riin Reinausi (Märjamaa SK) juhitud poni Radar (groom Priit Reinaus), kes läks juhtima juba koolisõidu järel, loovutas siis küll koonustes tehtud vigade tõttu liidrikoha Eve Haggile (Märjamaa), kuid taastas oma positsiooni pühapäevases maratonis, võttes tiitli tulemusega 104,57 mp. Hõbemedali pälvis Urmas Saks (Liivimaa RK, groom Kristi Kongo) hobusega Indekss (109,48) ning pronksi Ülar Raudsepp (Liivimaa RK, groom Kristina Lotamõis)  Friidomiga (117,20).

Pille-Riin, Priit ja Radar maratonirajal. Foto: Gerly Kangur


 
Nii Saks kui Raudsepp pärast koolisõitu veel esikolmikusse ei mahtunud, kuid parandasid tulemust järk-järgult. Eve Haggi, kes muide ainsana koonussõidust puhaste paberitega pääses ja omas tõelist võimalust meistriks tulla, lõpetas paraku maratonis tehtud eksimuse tõttu võistluse kokkuvõttes tiimikaaslase Signe Haggi järel alles viiendana.
 
Siiski ei lahkunud Haggide perekond võistluselt tühjade kätega. ERL karikasarja viimasel etapil kogutud punktid tõid Evele sarja „Suure Karika“ arvestuses Pille-Riin Reinausi (25p) järel teise (21p) ja Signele kolmanda koha (11p). „Väike Karikas“ sedapuhku ei meelitanud eriti palju osalejaid, kuigi karikad jagati siiski välja kahele tabelisse mahtunud kutsarile, kelleks olid Hanna Treikelder (Tallinna RSK) ja Riina Rõa (Vändra).
 
Võistluse raames toimunud muud klassid olid ühtlasi Eesti-Läti Balti Karika viimaseks etapiks ning võistluse lõpuks selgusid selle karikasarja üldvõitjad.
 
Kõrgemal tasemel läks üheponi rakendite esikoht Riina Rõale, kahehobuse rakendite esikoht aga jagamisele Sergejus Feoktistovase (leedu) ja Dzintra Blūma(läti) vahel. Ühehobuse rakendite esikoht kuulus Urmas Saksale, kes muide kukkus Vastse-Kuustes koos vankriga nii õnnetult, et viidi kiirabiga minema. Soovime Urmasele kiiret paranemist!
 
Keskmisel tasemel võttis võidu ühehobuse rakendites Anda Pavlovska ja ponides Aiga Ozolina. Madalamal tasemel võidutses ühehobuse rakendite arvestuses Andis Pavlovskis ja üheponi rakendites Zigmunds Tašiņš. Riikide arvestuses oli parem Läti 810 punktiga, eestlased kogusid 630 punkti.
 
Kõik Vastse-Kuuste võistluse tulemused: https://ratsanet.ee/events/1089?locale=et&year=2017
 
ERL karikasarja punktitabel: http://www.ratsaliit.ee/pa_file/erl-rakendispordi-karikasari-2017-punktid/