Pille-Riin Roosileht alustab homme Austrias üherakendite MM-i

Eesti kutsaritest kõrgeimal tasemel sõitev Pille-Riin Roosileht teeb homme Austrias Piberis avastardi hobuste üherakendite Maailmameistrivõistlustel, kus tänavu asub starti 79 ekipaaži.

Pille-Riin Roosileht mainis hommikul Hobumaailmale, et jõudis Piberisse juba esmaspäeval ning on oludesse juba sisse elanud. Ilm Piberis on hea ning meie kutsar on võistluseks valmis. Täna läbiti hobuste ülevaatus ning homme kohaliku aja järgi kell 10: 00 asub Pille-Riin starti hobusega Vulcano. Maraton on kavas laupäeval, täpsussõit pühapäeval.

Meie lähimatest naabritest on Austrias võistlustules Leedu abielupaar Almutis Raila ja Elena Railiene, mis tähendab, et Leedu on esindatud ka võistkondlikult – rakendispordis on tiim kolmeliikmeline, kahe parema tulemused lähevad arvesse. Samalaadne esindus on väljas Soomlastel, keda esindavad Jouni Heikinheimo ja Talvikki Järvinen. Esindatud on ka Venemaa, individiuaalsõitja Ekaterina Popova näol. Ülesandmise MM-ile oli teinud ka Läti esikutsar Anda Pavlovska, kuid paraku pidi ta Hobumaailma andmetel loobuma hobuse haigestumise tõttu.

Rääkides põhipretendentidest tiitlile, on arvestatavad tegijad maailma edetabeli liidrid Poolast – perekond Weronika ja Bartlomiej Kwiatek. Kolmandat kohta hoiab hetkel maailma edetabelis sakslane Dieter Lauterbach.

Rohkem infot Piberi MM-i kohta leiate aadressilt

http://www.hoefnet.nl/en/home/site/agenda/world-single-driving-championships-piber-koflach