Pille-Riin Roosileht alustas ponirakendite MM-i kõrge 11. kohaga

Täna algasid Madalmaade lõunaosas Bredas ponirakendite maailmameistrivõistlused, mille koolisõidu lõpetasid Pille-Riin Roosileht ja Topper kõrgel 11. kohal, seda tulemusega 49.09 karistuspunkti.

Breda heitlikes ilmaoludes alustasid neljapäeva hommikul MM-i programmi ühesed ponirakendid, kus tiitlijahile asus 32 ekipaaži. Pille-Riin Roosileht ja Topper said hakkama hea sooritusega, mis andis 49.09 karistuspunkti. Tulemust võib julgelt pidada paari hooaja parimaks, sest Altenfeldeni CAI3* ning Mindeni CAIO4* võistlusel ületas karistuspunktide arv 51 punkti. Kevadel oli Roosileht Topperiga sõitnud Hollandis küll 43 punkti peale, kuid seda CAI2* tasemel. Tänase tulemuse näol on tegemist Eesti rakendispordi täiskasvanute klassi kõrgeima tulemusega rahvusvahelistel tiitlivõistlustel. Mainigem siinkohal, et Pille-Riin ja Topper saavutasid noorteklassis kolm aastat tagasi toimunud EM-il koolisõidus pronksmedali.

Pille-Riin oli pärast võistlusala lõppu rõõmsameelne ning jagas arvamust, et sooritus õnnestus. Homsel puhkepäeval paneb Pille-Riin olulist rõhku maratonirajaga tutvumisele. Viimane on siin arvestatava raskusega. Enamus takistustel on väga palju võimalusi raja valikuks, lisaks puuduvad praktiliselt võimaluseks sujuvaks väravate vahel liikumiseks – kõikides valikutes tuleb moodustada niiöelda sik-sakke. Lisaks saab suure tõenäosusega olema suureks lisatakistuseks pinnas, sest viimastel päevadel ei ole saanud läbi ajada vihmata, mis on muutnud pinnase libedaks, kohati suisa mudaseks. Kõik loodavad, et olulist vihma enam ei lisandu, kuid paraku prognoos ei ole paljulubav.

Stiilinäide tänasest Breda ratsakeskuse avalikust jalutusalast; foto Hillar Talts

Ponide üherakendites juhib pärast avaala tiitlikaitsja Martin Hölle Ungarist, kellel karistuspunkte 41.60. Teisel kohal jätkab britt Sue Mart 44.48 punktiga, kolmas on taanlanna Kristina Klindt, kellel punkte 45.82. Meie lähimatest naabritest osaleb soomlanna Leena Vähä-Erkkilä, kelle tulemus jäi vaid 0.07 karistuspunkti Pille-Riinist paremaks. Soomlanna tänane koht oli kümnes.

Leena Vähä-Erkkilä Soomest; foto Riina Rõa

Samas toimub ka hobuste neljarakendite võistkonnavõistlus ning MK-kvalifikatsioonietapp. Avapäeva järel asus juhtima Madalmaade koondis, mis osaleb äsja EM-il kuldmedali võitnud koosseisus Koos de Ronde, Ijsbrand Chardon ja Theo Timmermann. Individiuaalselt tegi parima tulemuse Chardon, kogudes vaid 36.51 karistuspunkti. Teine tulemus anti maailma juhtivale kutsarile Boyd Exellile Austraaliast, milleks oli 38.52.

Kõik Outdoor Brabant nimelise suurvõistluse tulemused leiate aadressilt http://www.outdoorbrabant.nl/en_GB/timetable-2015/starting-order-results