Pille-Riin Roosileht ja Donald langesid medalikonkurentsist

Täna jätkusid Mezöhegyes`s peetavad rakendispordi noorhobuste Maailma Meistrivõistlused finaalsõitudega, seitsmeaastaste hobuste konkurentsis täna paraku Pille-Riin Roosileht ja Donald ebaõnnestusid.

Seitsmeaastased hobused sõitsid Mezöhegyes`s skeemi FEI YH4, mis sisaldas samu liikumiselemente, nagu eilne täpsussõiduga kombineeritud test. Kui pärast eilset 7.56 punktile hinnatud koolisõidutulemuse järgselt ootasime tänagi Pille-Riini ja Donaldi sooritusest jõudmist esiviiskusse, kui mitte esikolmikusse, siis paraku kujunes kõik hoopiski teistsuguseks. Donald näitas täna üles arvestatavat närvilisust, mille tulemusena pea kõik hinded langesid keskmiselt kahe punkti võrra. Galopiringil läks hobune hetkeks traavi, peatusel toimus vastuhakk ning taandus oli liialt lühike ja vanker liikust viltu. Koondtulemuseks hindasid kohtunikud vaid 5.93, mis andis finaali viimase ehk kümnenda koha.

Pille-Riin Roosileht ja Donald; foto Hillar Talts

Kohtunikud olid täna hinnangute "lati" seadnud pisut kõrgemale. Kui eile suutsid kaks parimat saavutada tulemuse üle kaheksa, siis tänaseks parimaks jäi eile teisena lõpetanud Luksemburgi ekipaaži – Franz Schilitz ja Frodo (Old/Florestan/Donnade la Rose) – 7.71. Teiseks tulemuseks finaali esimeses osavõistluses oli 7.14 ja selle sõitsid välja Rudolf Pirhofer ja Bambucca (ÖWB/Breitling W/Ariell) Austriast, kes eile olid kuuendad vahetult Roosilehe ja Donaldi järel. Eilne parim, hollandlane Arie Dibbits ja Dynamo (KWPN/Sunny Boy/Tastrona), olid täna tulemusega 6.93 kolmandad.

Pille-Riin lausus pärast sooritust, et Donald oli problemaatiline juba soojendusel, kus temaga oli pea võimatu kontakti saavutada. Soojendusel püüti muuta suulist, mis kodustel treeningutel oli tavaliselt mõju avaldanud, kuid täna midagi paraku ei muutunud. Hobune oli ääretult närviline ja selle põhjusi on raske välja tuua. Mõjutada võis ka eilsega võrreldes oluliselt suurem pealtvaatajate arv. Kahjuks täna miski ei toiminud ja sooritus oli eilsest tõepoolest halvem. Kas just keskmiselt kahe punkti jagu (eilne töö- ja keskmine traav 9.0, täna 7.0 jne) on küsitav, kuid kohtunikud selliselt leidsid.

Homme on kavas finaali teine osavõistlus, kombineeritud maraton, mille paremusjärjestus selgitatakse samuti hinnete alusel. Selline võistlus toimub esmakordselt maailmas, mistõttu on raske tulemusi ette arvata. Kahjuks peame tõdema, et Piller-Riin ja Donald enam medalikonkurentsis ei ole, loodame siiski, et kümnendalt kohalt on võimalik veidi ülespoole tõusta, sest vahed lahimate konkurentidega ei ole just väga suured. Koondtulemus selgub tänase ja homse võistluse hinnete liitmisel.

Mezöhegyes`i MM-i tulemused leiate aadressilt http://www.hoefnet.nl/en/home/site/agenda/fei-world-breeding-driving-championship-for-young-horses-mezhegye