Pille-Riin Roosileht ja Donald täitsid Ermelos MM-i kvalifikatsiooni

Nädalapäevad tagasi alustas Hollandis Ermelos oma tänavust hooaega Pille-Riin Roosileht, kes CAI2* tasemega võistlusel täitis hobusega Donald teise vajaliku MM-normatiivi ning kvalifitseerus sellega Austrias toimuvale tiitlivõistlusele.

Pille-Riin Roosileht ja Donald, kes mullu saavutasid noorhobuste MM-l hinnalise seitsmenda koha, saavutasid Ermelos 44 ekipaaži hulgas 14. koha, kuid mis peatähtis, täitsid teistkordselt MM-normatiivi ning omavad sellest tulenevalt õigust asuda augustikuu esimesel nädalavahetusel Austrias Piberis toimuval MM-l starti. Eestit esindav ekipaaž saavutas koolisõidus tulemuse 52.01 (MM normatiiv 65), mis andis selles konkurentsis üheksanda koha. Maratonil olid 20. kohal, täpsussõidus ühe maha-ajamisega 24. kohal.

Koolisõit on ikka olnud Pille-Riini tugevaim külg; foto Krsztina Horvath/Hoefnet

Pille-Riin sõnas Hobumaailmale, et vaatamata raskustele võistluse eel – sportlase haigestumine, hobuse hambaarst jne. – jäi ta saavutatuga igati rahule. Pille-Riin lisas, et eriti üllatas Donald teda maratonis ja seda just tahtejõuga edasi liikuda: "Kuigi see oli talle alles teine täispikk maraton, käitus Donald nagu vana ja kogenud hobune. Mulle, kes ma olen pigem laisa poniga (toim. Topper) harjunud, jättis see eriti hea mulje."

Kõik Ermelo võistluse tulemused leiate aadressilt

http://www.hoefnet.nl/uitslagen/2016/NED/ERMELO.20160331.20160403/PDF/A+B+C_HORSES.pdf