Pille-Riin Roosileht ja Vulcano lõpetasid Lipica võistluse kolmandal kohal

Pühapäeval jõudis Lipicas asuvas suures ja tuntud Sloveenia riiklikus lipizzanerite kasvanduses rahvusvaheline CAI3* tasemega rakendispordivõistlus, kus Pille-Riin Roosileht lõpetas hobuste üherakendite võistlusklassis auväärt kolmandal kohal.

Pille-Riin Roosileht ja Vulcano, kes startisid täpsussõidus kolmandalt kohalt, ajasid maha ühe palli, kuid kuna lähim jälitaja, kellega punktivahe oli veidi üle kolme, tegi sama, saades karistuspunkte ka ületatud normiaja eest, oli kolmas koht sellega garanteeritud. Teise kohaga oli vahe üle kahe palli ning seetõttu oli paremat koht oodata keeruline. Kahe esimese osas aga toimus siiski muudatus. Maratoniga teisele kohale tõusnud ungarlanna Katalin Nyul läbis täpsussõidu nulliga, seevastu koolisõidus võitnud ja seni liidrina püsinud itaallane Cristiano Cividini võttis maha ühe palli. Sellega tõusis võitjaks Nyul, Cividini pidi leppima teise kohaga.

Pille-Riin oli stardis ka Donaldiga, kellega samuti tuli maha üks pall, kuid lisandus veel 2.99 punkti ületatud aja eest. Kokkuvõtes Donaldiga kuues koht kümne osaleja hulgas.

Pille-Riini poolt sõidetavate hobuste omanik, ungarlane Vilmos Jambor, kaitses ponide neljarakendite täpsussõidus oma liidrikohta ning lõpetas võidukalt. Neljaseid poniekipaaže osales kolm.