Pille-Riin Roosileht jätkab Lipicas pärast maratoni kolmandal kohal

Täna oli Lipicas toimuval CAI3* tasemega rakendispordivõistlusel kavas maraton, kus oma järjekordsed stardid tegi Pille-Riin Roosileht, kes vahetas oma hobuste kohad paremusjärjestuses jätkates endiselt kolmandal ja viiendal kohal.

Pille-Riinil õnnestus maraton paremini hobusega Vulcano. Donaldi kohta, kelle koolisõidu test oli Roosilehe sõnul veatu, nimetas kutsar, et maratonil oli täna Donaldit pöörata ülimalt raske ning seetõttu tehti küllaltki suuri ringe, mis loomulikult kajastus takistuste läbimise ajas. Seevastu teistkordse positiivse üllatuse tegi Vulcano, kes tavapäraselt ei ole maratonis hea olnud. Samas Boguslawices möödunud kuu alguses võeti maratonis võit, täna oldi neljandad.

Koondarvestuses jätkab obuste üherakendites liidrina itaallane Cristiano Cividini, kellel punkte 138.95. Teiseks tõusis maratoni võiduga ungarlanna Katalin Nyul 141.67 punktiga. Roosileht ja Vulcano jätkavad kolmandal kohal 148.07 punktiga, lähim jälitaja jääb veidi enam, kui ühe palli maha-ajamise kaugusele. Viies positsioon kuulub Roosilehele Donaldiga.

Pille-Riin mainis Hobumaailmale, et selle võistluse lõpedes otsustavad nad Vilmos Jamboriga, kes muide juhin samas peetavat neljaste ponide klassi, kumma hobusega osaletakse augusti esimesel nädalal Austrias Piberis peetaval MM-il.

Võistlus lõpeb homme täpsussõiduga. Tulemused leiate aadressilt

http://www.hoefnet.nl/uitslagen/2016/SLO/LIPICA.20160630.20160703/results.html