Pille-Riin Roosileht lõpetas noorte rakendisportlaste EM-i üheksanda kohaga

Möödunud nädalavahetusel osales noorteklassi kuuluv Eesti rakendisportlane Ungaris peetud omavanuste Euroopa Meistrivõistlustel, kus lõpetas üheksanda kohaga.

Eelmisel nädalal informeerisime oma lugejaid, et Pille-Riin Roosileht alustas Euroopa Meistrivõistluseid ülihästi, lõpetades koolisõidu kolmandal positsioonil. Paraku sarnane edu teistel võistluspäevadel ei jätkunud, kuid sellele vaatamata lõpetati suhteliselt korralikul üheksandal kohal. Võit läks Poola, selle saavutas Filip Nowacki, kelle lõpptulemuseks oli 94.93 punkti. Hõbemedali teenis 97.17 punktiga Austria sportlane Jacqueline Pirhofer, pronksi sakslane Jens Chladek tulemusega 99.65. Roosilehe tulemuseks jäi 117.55, kuues koht jäi vähem, kui kolme punkti kaugusele.

Pille-Riin kommenteeris ise toimunud võistlust järgnevalt: "Võistlusel saavutatud tulemuse üle võib uhke olla.

Esimene, koolisõidu päev läks ikka üleootuste hästi. Saime ka Eesti lipu vardasse tänu kolmandale kohale.

Laupäevane maraton oli juba ette teada, et sealt midagi väga hiilgavat tulla ei saa. Võistledes koos inimestega, kes on kaarikuga sõitnud ja võistlenud aastaid, oli minul, kes ma ainult pool aastat selle alaga tegelnud olen, väga raske maratoni tõkete vahel sama kiirust hoida. Pühapäevane täpsussõit ei läinud ka just kõige paremini. Poodiumi koha nimel oli vaja riskida, kuid õnn ei olnud minuga.

Minu kategoorias alustas 16 võistluspaari, kellest 3 langesid võistluse jooksul välja. Saavutasin kokkuvõttes 9.koha.

Arvan, et esimese eestlasena maailmaklassi kaarikuspordi võistlusel osalemisega ja üsnagi hea tulemusega võib rahul olla."