Pille-Riin Roosileht MM-i 23., kullad Saksamaale, Suurbritanniasse ja Madalmaadesse

Eile lõppesid Madalmaade Brabandi piirkonnas asuvas Bredas ponirakendite maailmameistrivõistlused, kus esimese eestlasena osalenud Pille-Riin Roosileht saavutas ühestes rakendites 23. koha. Kuldmedalid läksid vastavalt Saksamaale, Suurbritanniale ning tiitlivõistlust korraldanud Madalmaadele.

Viimase alana oli ponirakenditel kavas täpsussõit. Rajal oli traditsiooniliselt 20 takistust, millest kolm olid süsteemid. Rajameister oli raja ehitanud väga tehnilise, mis ühest küljest loogiline, kuna tegemist ikkagi MM-ga. Väga palju oli tehnilisi pöördeid ja laveerimist takistuste vahel. Karistuspunktideta suutsid täpsussõidust väljuda viis kutsarit, kes lõppjärjestuses platseerusid teisest kuuendaks.

Pille-Riin Roosleht ja Topper tegid küll korraliku sõidu, kuid paraku langes kaks palli, eriti õnnetult just viimane pall. Lisaks tulid karistuspunktid ületatud normiaja eest. Väikese niinimetatud Eesti-Soome maavõistluse võitis Bredas Eesti, kuna Leena Vähä-Erkkilä lõpetas kolme maha-ajamisega, millele lisandusid karistuspunktid aja eest. Kuna üks Pille-Riinist tagapoolt olnud kutsar tegi koonustes parema tulemuse ja möödus meie kutsarist, samas aga soomlanna langes, jäi Pille-Riini lõplikuks tulemuseks maratonijärgne 23. koht. Pärast võistlust oli Pille-Riin heatujuline ja leidis, et suures plaanis läks võistlus korda. Maratonist ootas Eesti kutsar kindlasti paremat tulemust, mis võinuks anda parema koha ka üldarvestuses, kuid sport on sport. Kahju on muidugi ka viimasest maha tulnud pallist, mille peale jäämine tõstnuks Pille-Riini koha võrra ülespoole.

Pille-Riin Roosileht ja Topper; foto Riina Rõa

Kogu ponirakendite esikuuik tegi head sõitu. Viis kutsarit tulid puhtalt. Liider Fabian Gänshirt läks tegema kindlat puhast sõitu, kuid tepo jäi pisut aeglaseks, mis tõi kaasa 1.94 karistuspunkti. Viimasest piisas siiski kulla võitmiseks. Teisena lõpetas kaks aastat tagasi maailmameistriks tulnud ungarlane Martin Höller, pronksmedal riputati sakslanna Katja Helpertzi kaela.

Paarisrakendites viidi kuldmedal Suurbritanniasse. Saavutusega sai hakkama Anna Greystone. Välja võideldud teise koha eest sai hõbemedali sakslane Jan-Felix Pfeffer, pronksi austerlane Stefan Bösch. Kaasahaaravaim oli neljarakendite finaal, kus "oranžidel" oli liidriks oma kutsar, rakendi superstaari Ijsbrand Chardoni poeg Bram. Viimane suutiski liidripositsiooni hoida ja tuua ainsa puhta koonussõiduga neljast ehulgas Madalmaadele ainsa individiuaalse medali neilt maailmameistrivõistlustelt. Teisena lõpetas neljarakendites Steffen Brauchle Saksamaalt. Kas tegemist on Chardonide dünastia revanšiga Brauchledele äsja Aachenis saadud kaotusele? Oli ju seal napilt kullal Brauchle ja teine Chardon. Eesnimed olid meestel Aachenis küll teised. Steffeni puhul peaks Hobumaailma andmetel tegemist olema Euroopa meistriks kroonitud Michaeli vennaga. Nimetamata on veel neljarakendite pronksiomanik. Selleks on belglane Nathan Nijs.

Bram Chardon tõi neljase ponirakendiga Madalmaadele kuldmedali; foto Riina Rõa

Võistkondlikult, mille arvesse läksid kaks tulemust ühestest, kaks paaridest ja üks neljastest, võitis kuldmedali Holland. Teisena lõpetasid tiimidest sakslased, kolmandana britid. Kõik ponirakendite MM-i tulemused leaite aadressilt http://www.outdoorbrabant.nl/en_GB/timetable-2015/starting-order-results