Pille-Riin Roosileht on Altenfeldenis kahe ala järel kolmandal kohal (VIDEO)

Täna peeti maalilises Austria mägikülas Altenfeldenis rahvusvahelise CAI3* tasemega rakendispordivõistluse maraton, kus poniklassis võistelnud Pille-Riin Roosileht lõpetas viienda kohaga. Kahe alla kokkuvõttes on Eesti sportlane kolmandal kohal, olles endiselt võidukonkurentsis, sest punktivahed kolme esimese võistluspaari vahel on väikesed.

Pärast koolisõitu liidrikohal olnud Pille-Riin Roosileht rääkis mäletatavasti Hobumaailmale, et tema poni Topper on tavaliselt maratonil olnud liialt aeglane, kuid uute treeningmeetodite abil on püütud Hollandis ponile n.ö. uut minekut anda. Pärast tänast maratoni lausus Roosileht, et poni on tõepoolest paremaks muutunud ning esimesed kuus takistust suudeti sõita tavapärasest tunduvalt kiiremini, kuid kahel viimasel takistusel kas poni väsis või ei suutnud psühholoogiliselt uuel tasemel jätkata. Täpsussõidule läheb sportlane teadmisega, et teisest kohast lahutab neid vaid ühe palli majaajamine.

Kokkuvõttes jäi Eesti rakendisportlane sooritusega rahule ning loodab septembrikuiseks MM-ks poni vormi veelgi parandada. Samuti lisas Pille-Riin Hobumaailmale, et tänaste plaanide kohaselt jääb Topper kuni MM-ni Madalmaadesse. Järgneval kuul starditakse Saksamaal CAIO4* raames toimuval 3* ponivõistlusel.