Pille-Riin Roosileht sooritas eile Piberis koolisõidutesti (täiendatud kommentaariga 10:15)

Eile alustati Austrias Piberis hobuste üherakendite MM-ga, kui avapäeval sooritas koolisõidutesti esimene grupp osalevatest võistlejatest, kelle seas tegid oma soorituse ka Pille-Riin Roosileht ja Vulcano.

Eilsel võistluspäeval oli stardis 38 ekipaaži, kellest parima tulemuse tegi Ameerika Ühendriikide kutsar Suzy Stafford – 49.34. Maailma esinumber poolatar Weronika Kwiatek sai kirja tulemuse 56.65. Tulemused paistavad tunduvalt nõrgemad võrreldes tavavõistlustega, kus paremad sõidavad testi 40 karsitsupunkti algusesse, sisuliselt hinnatakse tulemused kuni 10 punkti karmimalt. Selles valguses ei tundu halb ka Roosilehe ja Vulcano saavutatud 61.34, mis hetkel annab 19. koha. Koolisõidu hindamise subjektiivsuse kohta saame Pille-Riini näitel jällegi kinnitust, sest näiteks möödunud nädalal Olustvereski hinnanud Ungari kohtunik asetas ta kolmandaks, Ühendriikide kohtunik Wright 35ks, kusjuures punktide vahe oli suisa 48! Kus on siis tõde? Varajasel hommikutunnil toimetamise tõttu Hobumaailmal kahjuks Pille-Riini käest kommentaare saada ei õnnestunud, püüame seda hiljem.

Hobumaailm võttis Pille-Riiniga ühendust meie aja järgi kell 10: 00 ja sai kinnitust oma oletustele, et kohtunike tegevus MM-il on tekitanud kohapealgi arvukaid küsimusi. Võistkonnajuhtide koosolekulgi oli antud teema jutuks. Hinnatakse pea 10 karistuspunkti karmimalt tavavõistlustest. Omaette jutuks oli ka Pille-Riini tulemus, kus ameerika kohtunik paljude arvates ebaõiglaselt hinded alla tõmbas. "Minuga võrdse tulemuse said ekipaažid, kes ei taandanud ja tegid muudeski liikumistes arvestatavaid vigi. Meil tulid Vulcanoga sisse vaid mõned pisivead ning seadmine üsnagi halbade sooritustega samale pulgale tundub tõepoolest ebaõiglane," mainis Roosileht. Koosoleku oli jäänud kõlama kohtunike arvamus, et täna hindavad nad leebemalt, mis aga täiesti mõistetamatu ning paneks teise võistlusgrupi kindlasse eelisseisu.

Meie lähinaabritest oli stardis ka leedukas Almutis Raila ja soomlanna Talvikki Järvinen. Raila on hetkel 36. kohal tulemusega 77.50, Järvinen 30. kohal tulemusega 68.65. Täna sooritab oma testi teine grupp, laupäeval on kavas maraton, pühapäeval täpsussõit.

Piberis toimuva MM-i tulemused leiate aadressilt

http://www.hoefnet.nl/en/home/site/agenda/world-single-driving-championships-piber-koflach