Pille-Riin Roosileht võitis Boguslawice maratoni, olles 2* koondarvestuses teine

Möödunud nädalavahetusel võistles Eesti rakendisportlastest Poolas Boguslawices peetud CAI2* tasemega rahvusvaheliselt võistlusel Pille-Riin Roosileht, kes saavutas hobuste üherakendites Vulcanoga koondarvestuses teise koha, olles eelnevalt võitnud maratoni.

Pille-Riin Roosileht osales Boguslawice 2* üherakendite kategoorias hobustega Vulcano ja Donald. Viimasega võistles Pille-Riin mäletatavasti mullu noorhobuste MM-il, kus lõpetati kõrge seitsmenda kohaga. Sel korral paraku maratonis tulemust kirja ei saadud ning paremini läks Donaldi isa Vulcanoga.

Koolisõidus oli Roosileht mõlema hobusega tipus. Kui parima tulemuse, 50.41, sõitis välja Poola rakendisportlane , maailma reitingu tippu kuuluv, Weronika Kwiatek hobusega Imbred, siis Roosilehele kuulus teine ja kolmas koht. Tulemuseks Donaldiga oli 51.03, Vulcanoga 51.47. Maratonis oli seevastu Roosileht Vulcanoga parim ning tõusis sellega Kwiatekist mööda liidriks. Paraku Donaldiga maratonilt tulemust ei saavutatud.

Kuna vahe kahe liidri vahel oli alla kahe punkti, määras lõpptulemuse täpsussõit. Kwiatekil tuli maha üks pall, lisaks 0.88 karistuspunkti ületatud aja eest. See tulemus andis Roosilehele võimaluse eksida ühel koonusel, kuid paraku tuli sisse kaks eksimust ning sellega napp, vähem kui punktine allajäämine Kwiatekile. Täpsussõidu võitis täpselt kolme karistuspunktiga venelanna Ekaterina Popova.

Boguslawice tulemused leiate aadressilt http://www.hoefnet.nl/en/home/site/uitslagen/058114da3b1e27c22199c21a419786dd