Pinev Werth-Graves vastasseis leiab lõpplahenduse homme

Isabell Werth (GER) ja Weihegold OLD ei vääratanud tänagi. Laural seisab homme ees elu sõit, et sakslannat edestada. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Täna lõunal andsid takistussõitjad paariks tunniks platsi üle koolisõitjatele, kelle MK-finaal algas Grand Prix’ programmiga. Miski ei paista peatavat koolisõidu kuningannat ja maailma esinumbrit Isabell Werthi, kes oma kogenud partneri Weihegold OLD’iga võttis võistlusel kindla esikoha.

Koolisõidu MK-finaali oli erinevatest liigadest kokku kvalifitseerunud 18 paari, kellest enamik Lääne-Euroopa liigast. Võistlust alustas iirlanna Judy Reynolds hobusel Vancouver K. Reynolds, kes on viimastel aastatel tippudele päris lähedale jõudnud, lõpetas 2017. aastal Omaha MK-finaalis kõrgel neljandal kohal. Täna oli ta 17 aastane partner Vancouver pisut kartlik, mis ilmselt maksis talle mõned väga väärtuslikud punktid ning tulemus 69,860% ei lubanud enamat 14. kohast.

Maria Caetano (Corado), Tinne Vilhelmson Silfven (Don Auriello), Tanya Semour (Ramoneur 6), Olga Safronova (Sandro D Amour) ja Yvonne Losos de Muniz (Aquamarijn) tegid kõik tublid sõidud, kuid 75% piiri murdis esimesena Hans Peter Minderhoud oma mustal täkul Glock’s Dream Boy N.O.P, saades kohtunikelt 75,326%. Vahetult enne pausi tuli väljakule esimene ameeriklanna ja Tryoni WEGi meeskondliku hõbemedali omanik, Kasey Perry-Glass, kes Goerklintgaard’s Dubelt’ga tegi väga hea sõidu, mida kohtunikud hindasid 77,267% vääriliseks, ja see tulemus andis talle GP’s kõrge neljanda koha.

Kõrge neljas koht täna ameerika paarile Kasey Perry-Glass (USA) – Goerklintgaards Dublet. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Peale pausi oli aeg teise grupi jaoks, kus esimesena tulid kohtunike ette Helen Langehanenberg ja Damsey FHR. Live skoori jälgides võis näha, et protsent saab olema Perry-Glassi omale väga lähedale, kuid siiski ei õnnestunud kogenud sakslannal ameeriklanna tulemust ületada ja täna pidid nad leppima 76,957%’ga.

Maailma esipaar, Isabell Werth ja Weihegold OLD, olid järgmisena stardis ning koolisõidu absoluutne kuninganna ei vääratanud kordagi. Kohtunikud hindasid eriti kõrgelt Weihegoldi näidatud passaaži, mis teenis neile mõned kümned, samuti näitas paar väga sujuvaid üleminekuid ja üleüldist täpsust kogu testi vältel. Saagiks päeva parim tulemus – 81,755%.

 

Isabell Werth (GER) – Weihegold OLD. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

14ndana oli stardis Daniel Bachmann Andersen, kes Blue Hors Zack’iga on Werthile viimasel ajal kõvasti kandadele astunud. Hobune, kes sõitja sõnul naudib kaasaelavat publikut ja head atmosfääri, ei vedanud sportlast alt ning tulemusega 78,152% õnnestus neil täna napsata kolmas koht. Võib märkida, et peale rootslaste oli see paar täna üheks publiku lemmikuks.

Daniel Bachmann Andersen (DEN) Blue Hors Zack . Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Kohe peale taanlast oli stardis tiitlikaitsja suurim konkurent Laura Graves. Verdadesele teadupärast Göteborgile omane vali atmosfäär tehniliselt sobida ei tohiks, kuid hobune näitas täna kindlat ja rahulikku meelt ning ameeriklannaga sadulas liiguti nii mõndagi aega esikoha kursil. Siiski jäi võidust õige pisut puudu ning tulemuseks saadi 80,109%.

Laura Graves (USA) – Verdades. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Pressikonverentsil sõnas võidukas sakslanna, et Weihegold on hetkel super heas vormis ning pisut ehk liigagi motiveeritud. Samuti kiitis Werth atmosfääri ning lisas, et homme tuleb korralik võitlus, sest parimad tahavad olla kõik.

Raudsete närvidega Isabell Werth enne starti keskendumas. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Graves oli samuti oma hobusega ääretult rahul, teades, et ta kipub sellistes oludes närviline olema. “Ma olen näljane võidu järele ning tahan olla tagasi poodiumi kõrgeimal astmel,” sõnas ameeriklanna, olles ka väga uhke oma kaasmaalaste üle, kes lõpetasid kõik esikaheksas.

Laura Gravesi esitus hoiab lootused kõrgel. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Taanlane Andersen, kelle Blue Hors Zack on tegelikult kunagise õnnetuse tagajärjel ühest silmast pime, jäi oma tänase sõiduga äärmiselt rahule, sõnades, et hobune tundus peale väikest puhkust värske ning valmis andma endast parima.

Daniel Bachmann Andersen Blue Hors Zackiga väga rahul. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Homses KÜRis, kuhu pääsesid edasi kõik osavõtjad, selgub, kes võtab ihaldatud MK-finaali tiitli. Võistlus tuleb igatahes pingeline ning just Werthi ja Graves’i vaheline mõõduvõtt võib tulla ülipõnev.

Kõik koolisõidu tulemused leiate siit!