Pius Schwizer võttis ka Helsingi MK etapi võidu

Nagu mullu Christian Ahlmannil õnnestus järjest võita Maailmakarika Lääne-Euroopa liiga kaks esimest etappi, mis toimusid Oslos ja Helsingis, tegi seda tänavu šveitslane Pius Schwizer.

Just nädal tagasi Oslos peavõidu noppinud Pius Schwizer ja tema partner Carlina näitasid tippvormi ka Helsingis. Maailmakarika sõidu ümberhüpetele pääses 34 võistluspaarist 9, kellest keegi ei tahtnud esikohta kergelt loovutada. Schwizeri õnnetuseks startis ta juba kolmandana, lootes teha esimese puhta sõidu, mida ta ka suutis. Puhtusest siin aga ei piisanud, tuli ka ette sõita piisavalt kiire aeg järgnevale kuuele sportlasele. Aeg 37,58 oli paljulubav, kuid seda proovisid ületada mitmed, osad ka õnnestunult, kahjuks lattide pudenemise arvelt.

Kõige lähemale said Schwizerile teiseks jäänud Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Verdi, kes kaotasid esikoha umbes poole sekundiga. Soomlaste suureks rõõmuks pakkus maailma tippudele tugevat konkurentsi nende Nina Fagerström väledal Talendil, kellelt tuli samuti puhas sooritus. Viimasena startinud Malin Baryard-Johnsson hobusel H&M Reveur de Hurtebise läks samuti riskile, mis oleks end isegi õigustanud, kui Malin poleks poolel teel peaaegu et kukkunud. Vapper naine aga hoidis hobusest tugevalt kinni, rebis end tagasi sadulasse ning ületas ka järelejäänud tõkked mõlema jaluseta vigadeta ning ajaga, mis garanteeris talle kolmanda koha Fagerströmi ees.

Eestlaste sooritused enam laupäeval ja pühapäeval nii heaks ei kujunenud kui avapäevadel. Laupäeval GP Specialis startinud Marika Vunder tuli kahe osaleja seas teiseks. Klettenberg ja Ulrike osalesid laupäeval UB Grand Prix-s kõrgusel 160 cm, kus kogus esimeses voorus 8 kp ja teise vooru selle tulemusega ei pääsenud.

Täna võistlesid U25 finaalis Kullo ja Kätlin. Utinkal startinud Kätlini tulemuseks jäi 4 kp ja 6. koht 11 osaleja seas, Kullo ja Clarence kogusid 8 kp. Klettenberg startis Ulrikesel Power And Speed parkuuris, kus takistused küündisid 145 cm-ni, kuid ei suutnud piisavalt kiiret sõitu sooritada, tagades 33. koha 46 startija seas.