Piusa Rännaku esimesed võitjad on Marian Kikas ja Byron

Möödunud laupäeval peeti Võrumaal esimene Piusa Rännak. Võistluse põhisõidu panid kinni Marian Kikas ja Byron, kelle keskmiseks kiiruseks kujunes 13,41 km/h.

Piusa Rännaku võitnud Marian saab nautida 500 eurost Kaubamaja kinkekaarti, mis võitjale välja pandi. Teisena finiseerusid Katrin Mets ja Thor Emira, kelle keskmiseks kiiruseks oli 12,32 km/h ning auväärse kolmanda tulemuse sõitsid välja Raili Pärt ja Greti-Grey kiirusega 10,47 km/h.

Distantsidel 33km (kvalifikatsioon), 59km (kiirus ja kvalifikatsioon) ja 81km (kiirus ja kvalifikatsioon) osales kokku 17 hobust, kellest tulemuse said kirja 14.

Tutvumisklassis, mis oli eriline selle poolest, et puudus miinimumkiirus, läks starti 15 paari, kellest tulemuse said kirja 13. Nii mõnigi tutvuja tunnistas, et tutvumisklassis osalemisest saadi hammas verele ning tekkis juba plaan ka tulevikus kestvusratsutamise võistlustel osaleda. Lonkega läks kogu võistluse vältel rajalt naasnutest välja vaid üks hobune.

Piusa Rännak pani ilusa punkti lõuna-Eesti kestvusvõistlustele. Kuigi laupäeval sadas ka palju vihma, ei tundunud see osalejaid eriti häirivat, sest ilm oli soe ja tuulevaikne ning enamjaolt liivase pinnasega kaetud rajad ei muutunud ka vihmaga eriti libedaks. Soe saun ja õhtusöök Piusa Ürgoru Puhkekeskuses pakkusid kosutust kõigile soovijaile.

Pilte võistlusest võib leida ürituse ametlikult facebooki lehelt:

https://www.facebook.com/events/523232267825701/

Tulemused on leitavad siit:

https://ratsanet.ee/system/files/2481/KR_Piusa_26.09.15.pdf?1443419522

Tutvumisklassi tulemused aga siin:

Avaleht

Korraldajad tänavad kõiki sponsoreid, vabatahtlikke, võistlejaid, groome ja niisama ergutama tulnuid ja loodavad teid kõiki järgmisel aastal jälle Piusa jõe ääres kappamas ja nautlemas näha!

Mari Tikk