Põgus pilguheit jooksvatele Ratsaliidu edetabelitele

Aktiivseim ratsaspordihooaeg Eestis on lõppenud ja leidsime olevat paraja hetke enne aastavahetust heita pilt jooksvatele Ratsaliidu edetabelitele.

Takistussõidu avatud klassis on oktoobri lõpuga kindlaks liidriks Tiit Kivisild (Ruila Tall), kelle punktisummaks 2689. Teist kohta hoiab 1895.33 punktiga Gunnar Klettenberg (Ruila Tall), kolmandat Hanno Ellermann (ESHKS), kellel punkte 1429.1. Noorte tabelis juhib Linda Randpere (Ruila Tall), kuid esikolmikus on vahed üliväikesed ning arvestused näitavad, et novembri esimesel päeval Luunjas kogutud punktidega on uueks liidriks tõusnud Eleri Kiveste (Vändra), kes oktoobri lõpetas kolmandana. Teisel positsioonil oli Kristi Luha (Tartumaa). Juuniorite klassi juhib veenvalt Meriel Isok (Tondi), poniklassis on ülivõimsaks liidriks My Relander (Ruila Tall).

Koolisõidus juhib põhiklassis Grete Barake (Black Stallion) hobusega Talent, edestades Dina Ellermanni ja Landy`s Akvareli. Barake käes on ka kolmas positsioon, seda hobsega O. Hot Chocolate. Noorte ning samuti juuniorite liidrid on Marii-Heleen Raidmets (Audruranna) ja Rokit. Lasteklassis on enim punkte Stella Marii Tammel (Niitvälja) hobusega Calendula, poniklassis Hanna Greta Peetersil (Tondi) ja ponil Mimii.

Grete Barake ja Talent; foto Külli Tedre

Kolmevõistluse seeniorite liidrikohalt leiame Vilvi Laaneti (Järvamaa), kes edestab Ervi Kaasikut (Kurtna) ja Kerstin Valdsalu (Järvamaa). Noorte- ja juuniorklassi parim on oktoobri lõpuga Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa), poniklassis Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi).

Kestvusratustamise tabelit juhib Kairit Järv (Kalbre), talle järgnevad Ines Beilmann (EER) ja Anne Rohtla (Ruila Tall). Kuna Kairit kuulub veel noorteklassi, on sealgi liidriks just tema. Juuniorite liidriks on Kaisa Keerd (EER), poniklassis Annabel kaldvee (Ratsarügement).

Kairit Järv (Kalbre) ja Baltimor WEG-il Normandias; foto Külli Tedre

Rakendispordis juhib üldedetabelt, samuti üheponirakendite tabelit Riina Rõa (Vändra). Ühehoburakendites on enim punkte kogunud Urmas Saks (Liivimaa). Hobuste paarisrakendite tabelis on ainsana Jaanus Kallaste (Pärnumaa).

Riina Rõa poniga Grelli; foto Külli Tedre

Harrastajate takistussõidu edetabelis on liidriks Noemi Tuvi (Tallinn), koolisõidus Maria Peterson (Liivimaa) ning kolmevõistluses Tiina Hljevnuk (Nõo). Klubide takistussõiduedetabeli tippu kroonib Ruila Tall, koolisõitu Tondi, kolmevõistlust Järvamaa, kestvusratsutamist EER ning rakendisporti Liivimaa.