Põhja- ning Baltimaade meister takistussõidus on Hanna Tardiveau Soomest, eestlased medalita

Tänase takistussõitjate programmi olulisimaks sõiduks Helsingi Mastersil oli 140 cm kõrguste takistustega parkuur, kus selgitati tänavune Põhja- ning Baltimaade meister. Medaledi jagus vaid Soome ja Taani takistussõitjatele.

Tiitlit asus püüdma 20 takistussõitjat, kelle hulgas seitse eestlast. Paraku peame tõdema, et vaatamata suurele edule eilsel võistluspäeval, meie sportlased ümberhüpetele ei pääsenud. Parima tulemuse tegi eilse 140 cm võitnud Paul Argus Uppercutil, kes nelja karistuspunktiga saavutasid kaheksanda koha. Argusele ja Upprecutile sai saatuslikuks veekraav. Kaheksa karistuspunktiga lõpetasid Margit Mägi ja Artas, Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja, Andres Udeküll ja Henrietta ning Oliver Karma ja Golden Casino. Heiki Vatsel ja Vanco Z katkestasid, Kullo Kender ja San Antonia kogusid 13 karistuspunkti.

Põhiparkuuri lõppedes oli kolm puhast sooritus ning seega olid medalistid selgunud, täpsustada jäi veel, millise medali keegi saab. Esimesena startinud soomlanna Hanna Tardiveau hobusel Prinz Clintus sõitis kolmandast ümberhüpete takistusest sisuliselt läbi ning lõpetas nelja karistuspunktiga. Järgmisena startinud taanlanna Mette F. Henriksen ja Champ-Champion tõrkusid sama takistust ja kogusid seetõttu viis karistuspunkti, ühe ületatud normiaja eest. Viimasena õmberhüpetele asunud Taani takistussõitja Sofie Bogelund hobusega Skovbakkegaards Cisi liikus aeglaselt, mõeldes tõenäoliselt puhtale sõidule, kuid pudenes temalgi üks takistus ja tulemuseks oli hõbemedal. Kuld Tardiveaule, pronks Henriksenile.

Homme on Helsingis takistussõitjatel kavas võistkondlik tiitlivõistlus, kus osalevad Eesti, Soome ja Taani koondised. Tänasel loosimisel sai Eesti esimese stardipositsiooni. Helsingis Chef de Equipe (võistkonna esindaja) ülesandeid täitev Riina Pill informeeris hobumaailma võistkonna koosseisust. Esimesena stardivad homme Paul Argus ja Uppercut, teisena Margit Mägi ja Artas, kolmandana Andres Udeküll ja Henrietta ning ankrunaisena Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja. Homseks favoriidiks peab Pill Taanit, kuid kui Eestil veidike rohkem õnne on, kui täna, ei pruugi miski võimatu olla. Tänast rada ja sõitu kommenteerides mainis Pill, et takistused olid küll maksimaalmõõdus, kuid rada ei olnud liialt tehniline. Kaks meie hobust – Uppercut ja Henrietta – eksisid veekravil. Loodetavasti on homne rada veidike lihtsam, jääme ootama head tulemust.

Muude võistlusalade kokkuvõtteks võime öelda, et eestlaste päeva päästsid Vatselid ehk Heiki ja tema vennatütar Catlin. Viimane võitis hobusega Catwoman XS hommikuse 125 cm sõidu, Heiki sarnaselt eilsega noorhobuste sõidu Kameronaga. Eilne väikese ringi võitja Paul Argus Stacandraga oli võidukursil tänagi, kuid viga viimasel takistusel, mis viis praktiliselt kukkumiseni, ei lubanud paremat 12st kohast. Eilsed keskmise ringi võitjad Margit Mägi ja Artas startisid täna kõrgusel 140 cm, eilsed teised Andres Udeküll ja Sir Sirius olid lähedal samale kohale tänagi, kuid üks viga jättis nad küll auhinnalisele, kuid üheksandale kohale. Keskmise ringi kõrguseks oli täna 135 cm.

Helsingi Mastersi tulemused leiate endiselt aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/7076 , võistluste kodulehekülg http://www.helsinginratsastajat.fi/helsinki-masters-2013/ .