Põhja- ning Baltimaade meistrivõistlustel Helsingis stardib arvukalt eestlasi

Täna algavad Helsingi ratsastaadionil, kus viidi läbi 1952.a. olümpiamängude ratsavõistlused, tänavused Põhja- ning Baltimaade meistrivõistlused takistus- ja koolisõidus, millest võtab osa arvukalt Eesti ratsasportlaseid.

Nii kooli- kui takistussõidus selgitatakse Põhja- ning Baltimaade meistrid nii individiuaalses kui võistkonnaarvestuses. Koolisõitjad alustavad juba täna Intermediate II programmiga, mis on eelmänguks tiitlivõistlustele. Reedel on koolisõidus kavas võistkonnavõistlus, laupäeval, kui kavas Grand Prix Free Style, selguvad individiuaalsed medalistid. Eestit esindab koolisõidus Helsingis Dina Ellermann.

Takistussõitjate esindatus on oluliselt suurem. Helsingisse siirduvad Heiki Vatsel, Ebbe-Liisa Sõnajalg, Paul Argus, Andres Udeküll, Margit Mägi, Oliver Karma, Katrin Pill, Kullo Kender, Catlin Vatsel ja Kätlin Sehver. Individiuaalne tiitel antakse välja laupäeval, kui hüpatakse kõrgusel 140 cm. Igat riiki pääseb esindama maksimaalselt kaheksa sportlast. Pühapäeval selgub samal kõrgusel tiitlivõitja võistkondlikus arvestuses. Riiki esindavad neli sportlast. Eesti Ratsaspordi Liidu spordidirektori Riina Pilli sõnul määratakse võistkonna koosseis Helsingis arvestades esimestel võistluspäevadel näidatud tulemusi. Lisaks tiitlisõitudele on takistussõitjatel kavas hulgaliselt muid võistlusalasid alates 125 cm kuni 140 cm. Võistlevad ka noorhobused.

Lisaks arvukale esindatusele Helsingi rahvusvahelisel võistlusel, osalevad meie takistussõitajd algaval nädalavahetusel muudelgi mõõduvõtmistel. Moskvas, Bitsa keskuses, toimuval CSI3* tasemega võistlusel osalevad Gunnar Klettenberg, Rein Pill, Tiit Kivisild ja Urmas Raag. Hanno Ellermann ja Stanislav Teder võistlevad rahvusvahelisel tasemel Madalmaades, Jüri Sokolovski Poolas ning Kristin Johanna Koppelmaa Luksemburgis. Soomes Keraval toimuval rahvusvahelisel kolmevõistlusel osaleb Reesa Pihu.