Põhja- ning Baltimaade võistkondlikuks meistriks koolisõidus tuli Taani koondvõistkond

Eile hommikul selgitati Helsingis toimuvatel Põhja- ning Baltimaade meistrivõistlustel võistkondlik tiitlivõitja koolisõidus. Kolme riigi võitluses jäid peale Taani koolisõitjad.

Oma koondvõistkonnad olid tiitlivõistlusele välja pannud Taani, Rootsi ja korraldajamaa Soome. Igas võistkonnas oli neli liiget, kellest kolme parema tulemused läksid arvesse. Võiduka Taani koondise kolm parimat liiget kogusid summaks 201.128, kusjuures teisena lõpetanud Soome jäi alla vaid vähem, kui punktiga. Soomlaste tulemuseks oli 200.937. Võidukasse Taani koondisesse kuulusid parima tulemuse (69.553%) teinud Lena Lescly Amand ja Gorklintgards Fanero, Malene Folmer Jensen ja Acapello Foldager, Bo Hostrup ja Cajo ning Anne Sofie Aen ja Schambuca Solyst.

Samas peeti ka individiuaalarvestust, kust väljus võidukalt mullu Londoni Olümpiamängudelgi võistelnud soomlanna Emma Kanerva hobusega Sini Spririt, kelle tulemus hinnati 70.043% vääriliseks. Täna keskpäeval selgitatakse Põhja- ning Baltimaade individiuaalne meister koolisõidus, võistlustulle asub teise stardipositsiooniga Dina Ellermann hobusel Landy`s Akvarell.

Kõik Helsingi Masters 2013 koolisõidutulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/7074 .