Ponide takistussõidusarjad said laupäeval jätku Koordi tallides

Möödunud laupäeval peeti Järvamaal Koordi tallides Eesti Ratsaspordi Liidu Talvise Ponikarika kolmas ning Resta väikeponide karikasarja teine etapp. Järgnevas heidame pilgu seekordsetele parematele.

ERL-i Talvise Ponikarika kõrgeimas arvestuses, kõrgusel 100 cm, tegid teistest oluliselt kiirema teise faasi My Relander (Ruila Tall) ja Schecki II, kes pea viie sekundiga edestasid teise koha võitnud Teele Kaalu (Simon) ja poni Polsbury Pirelli. Kolmanda tulemusega lõpetasid Koordi tallides Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi) ja Hetty.

ERL-i madalamas võistlusklassis hüpati kõrgusel 85 cm (ponid kuni 130 cm 10 cm madalamal) ja seda tehti ideaalsele ajale. Minimaalseima erisusega normiajast, 0.25 sekundit, tegid puhta sõidu Anna-Liis Remmel (Simon) ja Fortune, saavutades sel moel võidu. Teise tulemusega, erinevus 0.62 sekundit, lõpetasid Kärt Kaal (Simon) ja Bonnie Penotti ning kolmandana, erinevus 0.94 sekundit, Marta Juhkami (Simon) ja Mon Arh. Analüüsides esikolmikut saame tõdeda, et sõidutempo tunnetamises on just Simoni klubis tõsiselt tööd tehtud. Nimetagem siinkohal veel fakt, et tegelikult võttis Simoni klubi sellel alal suisa viisikvõidu. Kiitus sportlastele ja treeneritele!

Võistluspäev Koordi tallides algas aga 70 cm kõrguse sõiduga, kust väikeponid kogusid punkte Resta väikeponide sarja arvestuses. Võitjaks osutusid Karoliina Grauberg (Tondi) ja Mango. Teisena lõpetasid Birgit Katriin Born (Simon) ja Perla, kes sarja arvestuses ei osalenud. Sarja teise ja kolmanda koha punktid said sõidu kolmas ja neljas: Grete Rebane (Tondi) ja Mandel ning Maris Kangur (Tondi) ja Tormis.

Koordi tallide võistluse kõik tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/system/files/97/Tul_TS_Koordi_22.03.14.pdf?1395637625