Meie lood: Ponikarika võitja LENE VARULA

Lene poniga Monsson. Autor: Celin Lannusalu Lene poniga Monsson. Autor: Celin Lannusalu

Takistussõidu võistlussari Ponikarikas tähistas 2019. a oma 15-aasta sünnipäeva. Aastate jooksul on kogunenud arvestatav hulk poniratsutajaid, kes on Ponikarika sõitudes osalenud ja karikaid võitnud. Kõiki neid ühendab suur pühendumine, takistussõidu hasart ja armastus ponide vastu. Palusime võitjatel vastata küsimustele ja jagada meiega oma kogemusi. Lühiintervjuudest tekkinud sari on põnev lugemine praegustele poniratsutajatele ja hea meenutus kõigile Ponikarika sarjas osalejatele. Head lugemist, meenutamist ja inspiratsiooni!

 Küsimustele vastas Lene Varula (15), Fair Play Ponikarika Suure Ringi võitja 2019. a kõrgusel 105/110 cm.

Kui vanalt alustasid ratsutamisega? Milline on sinu võistlusponi?

Alustasin ratsutamisega 7 aastaselt ja tihedamalt hakkasin võistlema 17 aastase kõrbi poniga Elton, Elton on suure hingega kellega võistlesin tema esimese võistlushooaja. Hiljem lisandus ponitäkk Monsson, kellega tegime kaasa Ponikarika sõite. Monsson on väike aga väga suure hingega poni, kes tahab alati ratsanikule meele järgi olla aga samas näitab välja, kui talle midagi ei meeldi.

Lene ja poni Monsson Ruila tallis.Autor: Celin Lannusalu
Lene ja poni Monsson Ruila tallis.Autor: Celin Lannusalu
Mis on takistussõidus kõige olulisem ja kuidas saada häid tulemusi? Miks valisid just takistussõidu?

Kõige olulisem on hobuse, ratsaniku ja treeneri vaheline koostöö ning on vaja tahtejõudu ja julgust. Häid tulemusi saab treenides ning oma vigadest õppides. Alustasin ratsutamist sellises tallis, kus tehti takistussõitu ja see pakub mulle siiani kõige rohkem huvi.

Miks peaks osalema Ponikarikal?

Ponikarikal saab konkureerida omavanustega ja sealt olen saanud palju häid sõpru. Lisaks saab Ponikarikalt esimese võistluskogemuse, mis on võistlemisega alustamisel väga loomulik algus.

Milline võistlus on olnud seni kõige ägedam ja miks?

Kindlasti olid kõige ägedamad Horsemarket’i võistlus Leedus ja Põhjamaade meistrivõistlused Taanis 2019.a, mõlemal võistlusel oli tihe konkurents ja tehnilised rajad ning väga hea korraldus.

Mis kõrgusel võistled hetkel ja mis hobusega?

Hetkel võistlen hobusega Vigo’s Lady kuni 130 cm ja hobusega It’s Me kuni 120 cm parkuure.

Lene hobusega Vigo's Ladi. Autor: Heidi Lammi.
Lene hobusega Vigo’s Ladi. Autor: Heidi Lammi.