Poniklassi sisemeistriteks tulid Birgit Loot ja Kippen Närep, U25 klassis Helen Rätsep (VIDEOD)

Pingelise võistluse järel krooniti täna ennelõunal Ruilas poniklassi sisemeistriteks suurte ponide arvestuses Birgit Loot ponil Mon Arh ja väikeste ponide arvestuses Kippen Närep ponil Luka.

Ei oskagi öelda, kes täna varahommikul rohkem närvis oli, kas treenerid, lapsevanemad või väikesed sportlased ise. Igatahes oli nii platsilt kui raja äärest kuulda häälekat kaasaelamist ja rohkelt emotsioone. Rajameister Andres Treve oli parkuuri ülesehitamisel arvestanud ponipaaride tasemega, tehes siiski raja nii, et see oleks ka väljakutseid pakkuv ja tehnilisi oskusi nõudev. Lihtsalt proovima tulnud jäidki, nagu ennustatud, kohe esimeses voorus hätta ja edasi pääsesid parema ettevalmistusega sportlased.

Igatahes oli, kohati õnnega pooleks, kahe arvestuse peale kokku puhaste sõitudega teise vooru jõudnud 13 võistluspaari – väiksemate ponide arvestuses kuus ja suuremate ponide arvestuses seitse. Esimesena selgitati medalisaajad väiksemate ponide arvestuse kõrgusel 95 cm. Anett Pajur ja Macho tegid esimesena startides ette kohe kiire aja, mille lõi lõpuks sekundiga üle neljanda alustanud Kippen Närep Lukal (treener Jessica Raide). Tema järel startinud Rebecca Blumfeldt ja Wise Guy tegid küll puhta sõidu, kuid ei suutnud kahes esimest kiiremat aega teha. Medalikolmik oli seega järgmine: kulla võitis Närep, hõbeda Pajur ja pronksi Blumfeldt. Kogu medalikolmik on pärit Tondi Ratsaklubist ja treenivad Sirje Arguse käe all.

Väikeste ponide medalikolmik vasakult: Rebecca Blumfeldt ja Wise Guy, Anett Pajur ja Macho ning Kippen Närep ja Luka. Foto: Celin Lannusalu

Rajal tõsteti kõrgused 105 cm peale ja alustasid suured ponid. Maris Kangur (Tondi RSK, treener Sirje Argus) ja Jalica Van Blommerchot tegid teisena starti tulles puhta soorituse ja korraliku aja, kuid tema järel startinud Kärt Kingisepp (Tondi RSK, treener Sirje Argus) ja Cessika lõid neid pea sekundiga, asudes korraks juhtima. Birgit Loot (RSK Simon, treener Merle Annusver) ja Mon Arh näitasid raudset närvi startides viimasena ja võttes võidu Kingiseppa ees pea sekundiga. Nii jagatigi medalid järgmiselt: Loot kuld, Kingisepp hõbe ja Kangur pronks.

Poniklasside kuldmedalistide teise vooru sõidud

Õhtupoolses programmis selgus tänavusest aastast esmakordselt kavas oleva U25 vanuseklassi sisemeister, kes selgitati kahevoorulise 130cm kõrguse parkuuri tulemusel. Teise vooru pääsesid puhta sõiduga üheksa võistluspaari, kusjuures Ketlin Ramjalg mõlema enda hobusega. Kiireima puhta soorituse tegi teises voorus aga Helen Rätsep hobusega Calderon, kes krooniti selle tulemusel oma esimese kuldmedaliga. Ramjalg oli teises voorus puhas nii Pittegaardens Rosita kui hobusega Qatimini de Vergers Z. Kuna tiitliarvestuses läks arvesse vaid üks ja parem tulemus, riputati pronksmedal kiireima neljaga teises voorus lõpetanud Viljandimaa sportlase Susan Kaleta kaela. Kaleta võistleb muide jällegi oma kunagise arvestatavat edu toonud hobusega Aga Flamenco von Feicht, kes vahepealselt Venemaa elult on jällegi tagasi Eestisse siirdunud.

Tänastes Ruila avatud sõitudes olid edukad Berit Lehtsaar ja Paul Argus, kusjuures esimene võttis kõrgusel 110cm suisa kolmikvõidu, Argus oli hobusega Banderas B parim kõrgusel 120cm.

Tulemused leiate: https://ratsanet.ee/events/701?locale=et&year=2016